Arysta LifeScience przejmuje firmę Goëmar

Wayne Hewett
Arysta Lifescience ogłosiła w środę 26 marca przejęcie francuskiej firmy Goëmar od koncernu BeCapital and Pechel Industries. Goëmar z siedzibą w Saint Malo jest światowym producentem i dostawcą produktów dla roślin z grupy biostymulatorów, biokontroli oraz innowacyjnego nawożenia, w tym technologii Physio ActivatorTM oraz Natural Defense Technologies.

Goëmar i Arysta od lat ściśle współpracują na rynku, oferując biorozwiązania w Europie oraz wspólnie działając na rynkach szybko rosnących gospodarek, takich jak Indie oraz Meksyk. Goëmar wnosi do firmy Arysta LifeScience ponad 40 lat doświadczeń oraz rozwiązań technicznych z zakresu biokontroli, z dużym portfolio zróżnicowanych produktów, innowacji oraz wiodącą w branży organizację z uzupełniającymi się kompetencjami i szerokim zasięgiem geograficznym.

– Celem firmy Arysta LifeScience jest umocnienie jej wiodącej roli w dziedzinie biorozwiazań, przy maksymalizacji ich synergii z konwencjonalnymi rozwiązaniami dotyczącymi ochrony roślin – powiedział Wayne Hewett, prezes zarządu firmy Arysta LifeScience. – Przejęcie firmy Goëmar to krok milowy dla kontynuacji rozwoju Arysta LifeScience w szybko rozwijającej się sferze biorozwiązań, z zaangażowaną wizją i pasją ukierunkowaną na ten rynek – dodał Hewett.

– Jesteśmy podekscytowani wejściem do firmy Arysta LifeScience i kontynuowaniem realizowania wspólnie naszych wizji bycia wiodącym graczem na rynku biorozwiązań w rolnictwie – dodał Jean-Pierre Princen, dyrektor generalny Goëmar. – Komplementarność obu przedsiębiorstw da nam dodatkowe możliwości kontynuacji wyjątkowego rozwoju, którego doświadczyliśmy w ostatnich latach. Ponadto połączone siły dwóch portfolio w biostymulacji i biokontroli czynią nas wiodącym graczem globalnym w tych dynamicznie rozwijających się segmentach – dodał Princen.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Arysta LifeScience jest jedną z największych na świecie prywatnych firm w branży ochrony roślin i nauk biologicznych, z dochodami na poziomie 1,6 mld USD w 2013 r. Przedsiębiorstwo dostarcza środki ochrony roślin i produkty biologiczne w ponad 125 krajach na świecie. Arysta LifeScience specjalizuje się w marketingu i dystrybucji produktów uznanych firm zajmujących się ochroną roślin i naukami biologicznymi, zgodnie z potrzebami swoich partnerów na całym świecie.

Arysta LifeScience szybko stała się istotnym graczem na światowym rynku owoców i warzyw dzięki tworzeniu biostymulatorów i nawozów dla tego sektora. Rozwój firmy na polu biostymulatorów i nawozów został osiągnięty dzięki nabyciu w 2007 r. GBM w Meksyku i poprzez rozszerzenie umowy z japońską firmą Asahi Chemicals Manufacturing w 2010 r. o dystrybucję i promowanie biostymulatora roślin ATONIK (ASAHI) w Europie, włączając w to Rosję, Ukrainę, oraz Afrykę i Środkowy Wschód. W ostatnich latach firma nabyła brytyjski Plant Impact i podpisała globalną umowę zapewniającą jej dostęp do biostymulatorów TYTANIT® produkowanych przez Intermag. Światowa oferta biostymulatorów i nawozów wciąż rośnie. Obecnie powiększyła się o portfolio firmy Goëmar.

Goëmar, którego główna siedziba znajduje się w Saint-Malo we Francji jest światowym dostawcą zrównoważonych rozwiązań dla rolnictwa, głównie na bazie naturalnych i bezpiecznych produktów, np. filtratów z alg lub substancji aktywnych.  Z rozwiniętym w ponad 40 krajach systemem sprzedaży, Goëmar jest firmą ukierunkowaną na innowacje, corocznie inwestującą w badania oraz rozwój ponad 10% zysków.
Te wysiłki pozwalają firmie być ekspertem w nawożeniu oraz stymulacji kwitnienia i wiązania owoców w ramach zakresu technologii Physio-Activatory. Najważniejsze produkty z grupy Physio-Activator to: BM Start, Vivaflor, Calibra, Goteo dla ogrodnictwa oraz produkcji winorośli oraz Appetizer, Forthial, Multoleo i Zeal dla upraw rolnych. Natural Protect Technology portfolio opiera się rozwiązaniach z dziedziny biokontroli, a główne produkty to: Vacciplant Fruits and Vegetables oraz Vacciplant Row crops, obydwa oparte na laminarynie, w 100% naturalnej i bezpiecznej substancji aktywnej wymienionej w European Annex 1 od 2005 r.


Źródlo: materiały Arysta LifeScience

W czwartek 27 marca na konferencji New AG International w Warszawie odbyła się konferencja prasowa firmy Arysta LifeScience, poświęcona m.in. temu wydarzeniu. Fot. A. Sudół

Więcej zdjęć: Konferencja Arysty LifeScience na New AG

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWskazówki 2014/5
Następny artykułPorozumienie w sprawie promocji produktów rolnych

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.