Cięcie warzyw liściastych na miarę. Innowacja

Na tegorocznych targach Fruit Logistica pokazano model Ortomec 8400 Electro wyposażony w system Bicontrol – to zestaw czujników dokładnie mierzących wysokość rośliny od ich szczytu, co pozwala dostosować wysokość cięcia. 
 
 
W efekcie uzyskuje się produkt (np. liście szpinaku lub rukoli) o identycznej długości. Standardowo cięcie w tego typu maszynach odbywa się po odmierzeniu wysokości od powierzchni ziemi, a zatem w przypadku nierównomiernego wzrostu roślin, uzyskiwano różnej wielkości produkt końcowy. Innowacja pozwala rozwiązać ten problem.

Model samobieżnego kombajnu do zbioru warzyw liściastych 8400 Electro jest zasilany energią elektryczną (2 baterie 24 V). Ma masę 1400 kg dzięki wykorzystaniu lekkich materiałów. Szerokość części roboczej 130-180 cm. Z regulowaną prędkością zbioru (cięcia i transportowania liści na przenośniku taśmowym). Przeznaczony jest do pracy pod osłonami (cichy i nieemitujący spalin). 

RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSmartula najlepszą „Jaskółką Przedsiębiorczości”
Następny artykułPowstała kolejna miejska pasieka – w w Piotrkowie Tryb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.