Nawozy dolistne wyróżnione na targach Horti-Tech

W trakcie targów Horti-Tech 2017 w Kielcach jury konkursu na innowacyjne produkty wyróżniło serię nawozów dolistnych przeznaczonych do uprawy jabłoni.  
 
 
Seria Avalon zostanie wprowadzona na rynek w nadchodzącym sezonie przez firmę Procam. Są to łatwo przyswajalne nawozy, których skład dopasowany jest do fazy rozwojowej rośliny. Seria obejmuje siedem kompleksowych kompozycji nawozowych, a produkt będzie dostępny tylko w pakietach – informował Jarosław Kołodziejski  z firmy Procam. Ideą jej powstania było zbilansowane dokarmianie dolistne w najważniejszych momentach wzrostu i rozwoju drzew, od których zależy wielkość i jakość plonu, w tym także rozmiar owoców, ich jędrność i właściwe wybarwienie.

Nawozy z tej serii można mieszać z większością środków ochrony roślin stosowanych w uprawach sadowniczych. Łatwo rozpuszczają się i zakwaszają ciecz roboczą, co poprawia mieszalność i skuteczność wielu zabiegów fungicydowych, przedłużając dodatkowo trwałość mieszaniny zbiornikowej, np. w sytuacji wystąpienia opadu deszczu – podsumował J. Kołodziejski

Related Posts

None found

Poprzedni artykułBrakuje jabłek. Ceny soku jabłkowego i cydru poszły w górę
Następny artykułMałe zapasy jabłek w Szwajcarii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.