Otwarcie fabryki Kubota w Dunkierce

Model M7151
16 września odbyło się oficjalne otwarcie fabryki ciągników serii M7 japońskiej firmy Kubota we francuskiej Dunkierce.

Podczas ceremonii otwarcia Mampei Yamamoto, dyrektor fabryki Kubota Farm Machinery Europe S.A.S. poinformował zaproszonych gości z całej Europy (w tym grupę dziennikarzy z Polski), że firma Kubota rozważała trzy miejsca lokalizacji tej fabryki: w Niemczech, Holandii i Francji. Ostatecznie wybór padł na ostatni z tych proponowanych krajów, głównie ze względu na małą odległość do największego z portów morskich.


Mampei Yamamoto

W Dunkierce będą produkowane ciągniki tylko z serii M7. Japońska firma docelowo do 2017 r. planuje wyprodukować 3000 maszyn rocznie. Jak przekazano podczas uroczystości, połowa wyprodukowanych ciągników będzie eksportowana do Europy, a część będzie skierowana na rynek Stanów Zjednoczonych i Japonii.

Jak poinformował Michał Poźniak, szef działu sprzedaży maszyn rolniczych Kubota, ciągniki M 7001 produkowane we francuskiej fabryce będą  zaprezentowane podczas tegorocznych targów Agro Show 2015. – Mamy nadzieję, że pierwsze maszyny na sprzedaż trafią do naszych dealerów w listopadzie – powiedział Poźniak.


Od prawej Maciej Rujner, dyrektor zarządzający Kubota oraz Michał Poźniak, szef działu sprzedaży maszyn
 
Więcej na łamach naszych czasopism: „Hasła Ogrodniczego”, MPS „Sad” i „Warzyw”.

Tekst i fot. Anna Wilczyńska

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMiędzynarodowe Dni Otwarte Hazera i Vilmorin
Następny artykułKompleksowy program ochrony dostosowany do sytuacji na plantacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.