Ogrodnicy w Kiszyniowie

W stolicy Republiki Mołdowy Kiszyniowie rozpoczęła się w środę 23 Międzynarodowa Specjalistyczna Wystawa Sprzętu Rolniczego, Technologii i Materiałów Moldagrotech. Uczestniczą w niej 124 firmy.Towarzyszą jej 15. Międzynarodowe Targi Farmer 2012.
Z Polski przyjechały do Kiszyniowa firmy Agroleliwa, Ekoplon SA i Westron. Dwie pierwsze są dobrze znane naszym ogrodnikom, trzecia z wymienionych oferuje artykuły dla produkcji zwierzęcej. Ponadto w ofercie niektórych firm z innych krajów znajdują się polskie produkty (jak np. ciągniki Pronar). 
 
Także w środę ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kiszyniowie zorganizowała seminarium „UE-Polska-Mołdowa – dzień dzisiejszy i perspektywy współpracy w agrobiznesie”. Otwierali je ambasador RP Artur Michalski oraz v-ce minister rolnictwa i przemysłu spożywczego Mołdowy Dumitru Godoroja. Polskę reprezentowali jeszcze na tym spotkaniu Marzena Trajer z Agencji Rynku Rolnego i Beniamin Pawlik z MRiRW. Omówili oni Wspólną Politykę Rolną UE oraz zasady i zakres działania ARR.
 
Obie imprezy potrwają do soboty włącznie. Będziemy je relacjonować na naszej stronie – zapraszamy do Galerii oraz do lektury czasopism Plantpressu, gdzie znajdą się obszerniejsze relacje z tego branżowego wydarzenia.
 
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZbiory ziemniaków wyniosą 9,1 mln ton
Następny artykułW sadzie ekologicznym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.