Program dokarmiania kukurydzy cukrowej

W ramach pokazów z cyklu „Pola Klasy S” zaplanowanych przez firmę Syngenta na ten rok w siedmiu różnych lokalizacjach w Polsce, pierwszy odbył się 29 maja w Udaninie, w gospodarstwie firmy Polboto Sp. z o.o.
Firmą towarzyszącą jest Intermag, który zaproponował sposób nawożenia kukurydzy cukrowej, zasugerowany  przy okazji podawania instrukcji nawożenia kukurydzy na ziarno. Proponowany przez Piotra Lubaszkę, przedstawiciela tego producenta nawozów, program dokarmiania dolistnego opierać się powinien na podstawowych produktach: Plonvit Ku (2 l/ha), Mikrovit Zn-112 (1–2 l/ha) oraz siarczan magnezu. Zabiegi najlepiej wykonać w następujących optymalnych dla kukurydzy cukrowej terminach – w fazie 4 liści, potem 8 liści i kolejny – 12 liści, do fazy rozwoju źdźbła (9 kolanek).

Poza tym standardem nawozowym warto wprowadzić w pierwszym zabiegu także Fostar (1–3 l/ha) i Bormax (1,5 l/ha). Do drugiego z wymienionych można dołożyć Fostar (3–6 l/ha), a do trzeciego K-300 (3–6 l/ha) i Bormax (1 l/ha). We wszystkich trzech przypadkach dodatkowym składnikiem mieszaniny może być także stymulator wzrostu Tytanit (0,2 l/ha) – instruował specjalista. 

 
KK

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPrzed nami kilka zimnych nocy i poranków
Następny artykułHerbicyd do ochrony kukurydzy cukrowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.