Koronawirus a globalny rynek owoców i warzyw

Pandemia koronawirusa zakłóciła globalny łańcuch dostaw. Cały świat odczuwa już skutki destabilizacji.

Oto kilka przykładów:

Transport. Światowa Organizacja Transportu Drogowego wydała obszerne zalecenia dotyczące ograniczeń w transporcie pasażerskim i towarowym dla większości krajów Europy i dla Maroka.

Belgia. Zamknięte restauracje i kafejki…, ale smażalnie frytek belgijskich działają. Towar można nabyć „na wynos”. Liczba klientów jednak drastycznie spadła.

Indonezja. Koronawirus silnie uderzył w indonezyjski import. Znacząco wzrosły ceny czosnku i cebuli (nawet dziesięciokrotnie). Wiele świeżych produktów, w tym czosnek jest importowany do Indonezji z Chin. Ograniczenia na chińskim rynku związane z epidemią koronawirusa wpłynęły na pojawienie się zakłóceń w łańcuchu dostaw.

Indie. Koronawirus uderzył w plantatorów bananów (w dystryktach Anantapur i Kadapa). Kraje, np. Iran – ograniczają import.

Panama. Zmniejsza się asortyment oferowanych produktów świeżych. Ich ceny rosną.

Iran. Rozprzestrzenianie się koronawirusa w Iranie odbiło się spadkiem konsumpcji grzybów (aż o 45%). Spadek ten zagroził rentowności producentów.

Źródło: freshplaza.com

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKoronawirus – zalecenia dla branży spożywczej
Następny artykułDymkowa przechowalnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.