Techniczna strona opryskiwania Ilemo-Hardi

Efekt działania opryskiwacza Merkury 3000
22 listopada w miejscowości Lleida położonej w Hiszpani, w środkowej Katalonii oddalonej o 160 km od Barcelony, w obiekcie produkcyjnym Ilemo-Hardi odbyło się spotkanie dedykowane m.in. sadownikom oraz producentom owoców miękkich.

Przybyłych gości przywitali specjaliści i profesjonalni fachowcy duńskiej firmy Hardi: Christian Prösch, Bogdan Kozień, Jaromir Struski oraz Szymon Koronowski. Producenci z dużym zainteresowaniem przyglądali się nowoczesnym opryskiwaczom do ochrony rzędowej upraw przestrzennych, głównie sadowniczych.

Podczas spotkania zaprezentowano pokaz pracy opryskiwaczy sadowniczych modeli: Zebra axial 600, Zaturn 1500, Jupiter 2000, Merkury 3000. Opryskiwacze wyposażone były w wentylator, który wytwarzał strumień powietrza ułatwiający przenoszenie i równomierne przenikanie cieczy użytkowej w koronie drzew. Wszystkie podzespoły opryskiwaczy firmy Hardi wykonane są z solidnych i wytrzymałych materiałów. Ponadto interesującym punktem programu był pokaz opryskiwaczy wykorzystywanych m.in. w produkcji borówek, winnicach z winoroślami. Szczególną uwagę zawdzięczały wszechstronne belki Boxer, Cronos Varia V oraz Iris 2-4 wyposażone w dyfuzory pneumatyczne i hydropneumatyczne.

Więcej informacji na łamach naszych czasopism: Hasła Ogrodniczego, MPS Sad, Warzyw.
AW

Related Posts

None found

Poprzedni artykułErasmus ma już 25 lat, ale jego przyszłość jest niepewna
Następny artykułUniwersytet Przyrodniczy w Lublinie kształci specjalistów ochrony roślin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.