Wyprodukują drony dla rolnictwa

Japońskie koncerny Canon i Toshiba zaoferują, niezależnie od siebie, drony przeznaczone dla klientów korporacyjnych. Oba podmioty zapowiedziały współpracę z zewnętrznymi partnerami w celu stworzenia odpowiednich urządzeń.

Canon w oświadczeniu podkreślił, że zainwestował w firmę Prodrone, która produkuje bezzałogowce przeznaczone do wykorzystania przemysłowego. Wspólnie chcą stworzyć i sprzedawać drony dedykowane dla rolnictwa – ich urządzenia miałyby m.in. monitorować pola i uprawy. Drony mają być wyposażone w kamery dostarczone przez Canona.

Tymczasem Toshiba nawiązuje współpracę z firmą znaną z branży motoryzacyjnej – Alpine Electronics, która ma zapewnić systemy nawigacyjne. Japończycy zapewnią w ramach współpracy rozwiązania z zakresu cyfrowego przetwarzania obrazu i technologii sztucznej inteligencji. Razem chcą stworzyć do marca 2018 roku systemy dronów zapewniających monitoring w przemyśle np. linii wysokiego napięcia.

W zeszłym miesiącu inna japońska firma, Kubota, zapowiedziała, że w 2017 roku zacznie sprzedawać drony przeznaczone dla rolnictwa, których zadaniem będzie opryskiwanie pól pestycydami.

Źródło:

Related Posts

None found

Poprzedni artykułChoroby przechowalnicze jabłek i gruszek
Następny artykułPSL chce ułatwić prowadzenie firm rodzinnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.