Wzrost udziałów rynkowych Kuboty

Kubota L5040
W ciągu pierwszego półrocza 2017 roku Kubota odnotowała wzrost udziału w rynku ciągników rolniczych. Dla japońskiego producenta ten okres zakończył się sprzedażą na poziomie 525 nowych ciągników rolniczych – daje to 12,7% udziału w rynku oraz drugie miejsce w ogólnym rankingu sprzedaży.
– Rynek ciągników wrócił do stanu sprzed dopłat, dlatego klienci są bardziej wymagający i coraz rozważniej podchodzą do zakupu nowej maszyny. Bardzo duży wpływ na decyzję zakupową mają koszty eksploatacji czy serwisowania maszyn. Kubota oferuje ekonomiczne ciągniki, które cechuje bardzo wysoka, japońska jakość. Dlatego nasze maszyny zyskują coraz większą popularność wśród polskich klientów. Nie bez znaczenia jest bardzo korzystna i elastyczna oferta finansowania fabrycznego – mówi Michał Poźniak, Szef Działu Sprzedaży maszyn rolniczych w firmie Kubota.
Najpopularniejszym ciągnikiem po raz kolejny okazał się model L5040. Ciągnik ten dzięki wąskiej budowie, niewielkim promieniu zawracania oraz prostej, niezawodnej konstrukcji doskonale sprawdza się w pracach rolniczych, sadowniczych czy komunalnych. W omawianym okresie zarejestrowano 80 sprzedanych egzemplarzy. Nie mniej popularną maszyną w tym czasie była Kubota M7060, zarejestrowano bowiem 68 sztuk. 
Ogromnym sukcesem jest ciągle rosnący udział rynkowy japońskiego producenta w segmencie maszyn do 49 KM. Kubota jest również liderem w segmencie ciągników sadowniczych, gdzie udział rynkowy wynosi 31%. 
Kubota to nie tylko specjalistyczne maszyny sadownicze i uniwersalne traktory. W pierwszym półroczu sprzedanych zostało także 70 sztuk ciągników o mocy powyżej 130 KM. Wartym odnotowania jest również debiut serii M5001, następcy popularnych modeli M8560 i M9960. Oprócz ulepszonej jednostki napędowej spełniającej normę Stage IV final, nowa seria otrzymała wiele poprawek dotyczących ergonomii i komfortu pracy. Ciągniki serii M5001 są dostępne w sprzedaży od maja i w tak krótkim czasie zarejestrowano 38 maszyn.
 
Jeszcze w tym roku Kubota planuje wprowadzenie nowej serii uniwersalnych i zwrotnych ciągników kompaktowych oraz kosiarki benzynowej. Po zakupie przez koncern Kubota firmy Great Plains, produkującej duże maszyny uprawowe, Japończycy coraz śmielej mówią również o wprowadzeniu nowej serii ciągników, będącej uzupełnieniem oferty producenta w zakresie dużych mocy.
 
za: mat. firmowe Kubota

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKrajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek wspiera piwowarów rzemieślniczych
Następny artykułMelinda. Duży spadek produkcji jabłek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.