Strona główna Tagi Ciągniki sadownicze

ciągniki sadownicze

Już 10 tysięcy maszyn sprzedanych w Polsce!

Japonia – to, jak powszechnie wiadomo, kraj kwitnącej wiśni. Jest to również zdecydowanie kraj kwitnącej technologii. Szczególnie dotyczy to motoryzacji, gdzie japońska myśl technologiczna i zastosowane rozwiązania zdobyły już swoje uznanie i zaufanie Klientów. Stały się symbolem i gwarancją najwyższej wieloletniej wytrzymałości. Koncern Kubota - to jedna z największych, globalnych firm na rynku maszyn rolniczych i komunalnych.

Wzrost udziałów rynkowych Kuboty

W ciągu pierwszego półrocza 2017 roku Kubota odnotowała wzrost udziału w rynku ciągników rolniczych. Dla japońskiego producenta ten okres zakończył się sprzedażą na poziomie 525 nowych ciągników rolniczych – daje to 12,7% udziału w rynku oraz drugie miejsce w ogólnym rankingu sprzedaży.

Pokazy pracy ciągników i maszyn sadowniczych w Warce

W najbliższy piątek 26 maja firmy Landi-Tech, Landini, Solis i AMG zapraszają sadowników z Warki i okolic na pokaz pracy ciągników i maszyn sadowniczych.

Ciągnik pracuje bez traktorzysty

Wśród wystawców, którzy na XX Dniu Otwartym Katedry Sadownictwa SGGW zaprezentowali swoje firmy i wyroby oraz usługi dla producentów owoców jak zawsze sporo było maszyn i urządzeń do prac w sadach. Jedną z propozycji usprawnienia najczęściej wykonywanych w nich prac – opryskiwania czy koszenia był moduł Gotrack opracowany przez Marcina Lisa oraz Michała i Marcina Janusa.

Maszyny dla sadowników na Europejskim Święcie Jabłka

W tym roku pierwszy dzień Europejskiego Święta Jabłka w Obrazowie (12–13 września) miał charakter rekreacyjny, natomiast drugi – obrzędowy. Święto zorganizowali samorząd gminy Obrazów i firma ProCam Polska, zaś starostami zostali Małgorzata Stasiak i Krzysztof Bieniek , sadownicy z gminy Obrazów. Patronat natomiast sprawowali Minister Rolnictwa, Wojewoda Świętokrzyski i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Obchodom święta plonów towarzyszyła bogata wystawa rękodzieła i potraw regionalnych. Z kolei na wystawie prezentowano ciągniki, maszyny i urządzenia przydatne w produkcji sadowniczej.

Interpoma – nowości maszynowe dla sadownictwa

W Bolzano we Włoszech 20–22 listopada ub.r. odbyła się 9. edycja Międzynarodowych Targów Interpoma. Na 25 000 m2 ekspozycji propozycje dla sadownictwa przedstawiło 423 wystawców z 20 krajów. Poniżej prezentuję najciekawsze moim zdaniem nowości maszynowe dla sektora sadowniczego.

Maszyny podczas pracy w sadzie

W ubiegłym roku sadownicy mogli zobaczyć efekty wykorzystania różnych maszyn nie tylko w folderach. Podczas XVIII Dnia Otwartego w Sadzie Doświadczalnym SGGW (7 września 2014 r.) zorganizowano bowiem pokazy praktyczne m.in. opryskiwaczy sadowniczych, kombajnów do zbioru owoców, a także maszyn pomocnych podczas usuwania gałęzi z sadu, uprawy gleby oraz ochrony drzew przed wiosennymi przymrozkami.

Ciągniki New Holland T3F

Ciągniki New Holland należące do serii T3F zaprojektowane zostały pod kątem potrzeb właścicieli małych oraz średnich sadów i winnic, poszukujących maszyn o kompaktowych gabarytach ale dużej mocy - od 36,8 do 53 kW (od 50 do 72 KM). Na targach EIMA w Mediolanie zyskały tytuł Ciągnika roku 2015 w kategorii maszyn specjalistycznych.

T3F marki New Holland z nagrodą Tractor of the Year

Nowy ciągnik T3F marki New Holland zdobył tytuł Tractor of the Year® - Best of specialized for 2015. Wiadomość ta ogłoszona została podczas tegorocznej edycji EIMA, najważniejszej europejskiej wystawie maszyn i sprzętu rolniczego, która ma miejsce w Bolonii (Włochy).

Maszynowy pokaz w Zofipolu

19 grudnia Centrum Ogrodnicze „Polger” zorganizowało w miejscowości Zofipole koło Krakowa Dzień Otwarty, podczas którego zaprezentowano maszyny rolnicze. Producenci warzyw przybyli z pobliskiego zagłębia warzywniczego mieli również okazję skorzystać z fachowych opinii wykwalifikowanych pracowników oraz z jazdy próbnej ciągnikami marki Landini.