XII Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych

Pokazy prac rolnych i wyścigi starych ciągników to nowe elementy rozpoczynającego się w Wilkowicach koło Leszna (wielkopolskie) XII Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych.

Do udziału w imprezie zgłoszono ponad 250 maszyn rolniczych w tym 155 traktorów. Właściciel najlepiej zachowanej zabytkowej maszyny otrzyma w tytuł Kolekcjoner Roku 2013.

– Nowościami na festiwalu będą stary ciągnik wyprodukowany w Japonii, dotychczas takiego nie mieliśmy i samojezdna młockarnia, którą przywiezie holenderski kolekcjoner – powiedział Rafał Samelczak, prezes Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych „Traktor i Maszyna”, współorganizator Festiwalu.

Prezentowane na festiwalu zabytkowe traktory i maszyny będą po raz pierwszy brały udział w pokazach plac polowych w dawnym stylu, a na zakończenie chętni wezmą udział w wyścigu traktorów. – Wyścigi traktorów zaplanowaliśmy w dwóch konkurencjach traktorzystek i traktorzystów. Traktory stają w linii obok siebie, ścigają się na prostym odcinku, a wygrywa ten, który najszybciej przejedzie linie mety – dodał prezes Samelczuk.

Wszystkie prezentowane na festiwalu maszyny przejadą w niedziele ulicami Wilkowic.

Stałą atrakcją festiwalu są konkursy i prezentacje, takie jak odpalanie korbą czy traktor pulling, czyli przeciąganie liny przez zabytkowe traktory. Zawody będą rozgrywane w różnych kategoriach w zależności od wielkości ciągnika, a na laureatów trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii czekają puchary.

Festiwalowi towarzyszy wystawa nowoczesnych maszyn i ciągników Roltechnika.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz marszałek województwa wielkopolskiego.

Źródło:

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNa Mazowszu nie wykryto kukurydzy GMO
Następny artykułZielona „rewolucja”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.