Budujemy populację owadów zapylających® – rusza kolejna edycja

Obecność owadów zapylających na plantacjach kwitnących roślin uprawnych gwarantuje nie tylko uzyskanie odpowiedniej wielkości i jakości plonu, ale jest także niezbędnym elementem zachowania bioróżnorodności ekosystemu rolniczego. Firma Sumi Agro już od prawie 10 lat prowadzi działalność edukacyjną w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony owadom zapylającym.

W tym roku będzie miała miejsce już trzecia edycja cieszącej się ogromną popularnością, wzbudzającej ciekawość i promującej proekologiczną działalność akcji „Budujemy populację owadów zapylających®„. Celem kampanii jest zachęcenie producentów, rolników i sadowników, do samodzielnego prowadzenia hodowli dziko żyjącej pszczoły oraz zwrócenie uwagi na właściwy dobór środków ochrony roślin, bezpiecznych dla entomofauny zapylającej i pożytecznej.

W ramach tegorocznej edycji akcji firma Sumi Agro:

  • przekaże kolejne 2500 domków z gniazdami murarki ogrodowej;
  • rozda kolejne skrzynie z gniazdami murarki do wykorzystania w sadach produkcyjnych i na plantacjach kwitnących roślin rolniczych;
  • zorganizuje spotkania w ośrodkach pokazowych, gdzie będzie można zobaczyć jak żyje i pracuje murarka ogrodowa, a specjaliści będą przekazywali informacje o biologii i hodowli tego owada;
  • przeprowadzi kampanię informacyjną na temat owadów zapylających i ich roli w kształtowaniu plonu roślin uprawnych.

Firma Sumi Agro jest inicjatorem realizowanej od 2006 r. kampanii edukacyjnej „Ochrona roślin bezpieczna dla pszczół”, której celem było uświadomienie rolnikom i sadownikom znaczenia pszczoły miodnej w środowisku i w zapylaniu roślin oraz promowanie takich działań w zakresie ochrony roślin, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo tych owadów. W styczniu 2013 r. zainaugurowana została nowa odsłona akcji pod hasłem „Budujemy populację owadów zapylających®„, a działania edukacyjne kampanii zostały rozszerzone na inne niż pszczoła miodna owady zapylające, głównie na murarkę ogrodową.

W ramach akcji prowadzonej w ubiegłym sezonie organizatorzy akcji przekazali producentom zarówno domki z gniazdami murarki ogrodowej, jak i skrzynie − do wykorzystania w sadach produkcyjnych i na kwitnących plantacjach rzepaku. Zorganizowane zostały także sadownicze ośrodki pokazowe, w których można było zapoznać się z hodowlą tego owada i zobaczyć, jak żyje i pracuje ten „wielki-mały” sprzymierzeniec człowieka w trosce o dobry plon. „Budujemy populację owadów zapylających®” to akcja edukacyjna prowadzona z ogromnym zaangażowaniem. Miarą sukcesu akcji jest zadowolenie producentów, chęć kontynuacji podjętych działań oraz wzrost wiedzy i świadomości dotyczącej owadów zapylających, a szczególnie murarki ogrodowej.

Chęć otrzymania domku z murarką ogrodową można zgłaszać przez stronę www.sumiagro.pl/zapylacze od 2 marca. W serwisie znajdują się również szczegółowe informacje na temat akcji i hodowli murarki ogrodowej.

Domek z gniazdami murarki ogrodowej

Źródło: materiały Sumi Agro

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSolidarność RI kontynuuje protest
Następny artykułRozmowy Sawickiego w Brukseli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.