Plany BASF na najbliższe lata

2 października w Limburgerhof (Niemcy) rozpoczęła się Światowa Konferencja Prasowa działu Crop Protection BASF. Przybyłych dziennikarzy z wielu części świata przywitał Markus Heldt, prezes zarządu BASF, który przedstawił plany firmy na najbliższe lata dotyczące zarówno działu badań i rozwoju, jak i planów związanych ze sprzedażą środków ochrony roślin w skali globalnej.
Do roku 2015 sprzedaż w tym sektorze ma wzrosnąć do poziomu 6 miliardów euro, podczas gdy dzięki wprowadzeniu nowych produktów w latach 2010-2020 wartość sprzedaży w 2020 roku ma osiągnąć poziom 8 miliardów euro. Cel ten wspomoże rozbudowa dotychczasowej bazy w latach 2013-2017, dzięki czemu możliwe będzie zwiększenie produkcji. BASF będzie także wspomagał rolników/ producentów nie tylko w powiększaniu ilości dostępnych produktów, lecz także w podejmowaniu decyzji odnośnie do odpowiedniego zarządzania gospodarstw.
 
Jak poinformował M. Heldt, BASF odnosi duże sukcesy w rolnictwie i ochronie roślin ze względu na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań umożliwiających dostarczenie odpowiedniej ilości żywności dla rosnącej populacji ludności na świecie. Równocześnie firma podejmuje szereg działań polegających nie tylko na rozszerzaniu portfolio produktów, lecz także w celu dostarczenia producentom zintegrowanych rozwiązań technologicznych, które wspomagają ich w efektywnej produkcji i prowadzeniu rolniczego biznesu.
 
Już wkrótce więcej informacji z tej konferencji na łamach czasopism wydawnictwa Plantpress.


 

Tekst i fot. D. Łabanowska-Bury

Related Posts

None found

Poprzedni artykułLisy na Śląsku i w Małopolsce będą szczepione przeciw wściekliźnie
Następny artykułBędziemy błyszczeć…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.