Wybieramy najlepszego operatora opryskiwacza w Polsce

Urządzenie heliosec w gospodarstwie pp. Puncewiczów
Konkurs na Operatora Opryskiwacza Roku 2016 to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Celem jest upowszechnianie wiedzy na temat właściwej aplikacji środków ochrony roślin, zastosowania nowoczesnych technologii oraz zasad BHP w rolnictwie. Eliminacje do konkursu odbędą podczas organizowanego przez firmę Syngenta cyklu imprez Pola Klasy S.
Zdobywca pierwszego miejsca oprócz prestiżowego tytułu otrzyma nagrodę główną wartą 20 000 zł – opatentowane przez Syngentę urządzenie Heliosec. Obecnie w Polsce znajduje się tylko jedno  tego typu urządzenie – w gospodarstwie sadowniczym Państwa Puncewiczów w Lewiczynie w woj. mazowieckim.
Heliosec służy do zagospodarowania ciekłych pozostałości środków ochrony roślin poprzez odparowanie w urządzeniu wody, a następnie na bezpiecznym utylizowaniu pozostałego osadu. Jest ono niezwykle przydatne, gdyż właśnie ciekłe pozostałości są powodem wielu skażeń miejscowych oraz przyczyną skażenia wody.
 
Laureaci II i III miejsca również zostaną docenieni. Otrzymają produkty Syngenta warte 3000 zł za zajęcie II miejsca oraz 1500 zł za miejsce III.
Projekt Rolnictwo Odpowiedzialne prowadzony jest przez firmę Syngenta od 2009 r. W ramach tego projektu podczas różnego rodzaju spotkań z rolnikami, promowane są zasady dobrej praktyki rolniczej i bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin.

za:  syngenta.com
pg 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.