Ocena bylin w otwartej formule

fot. mat. pras. ISU
Międzynarodowe Towarzystwo Bylinowe (Internationale Stauden Union) założone zostało w 1965 r. w Hanowerze przez producentów i hodowców bylin. Jednym z jego głównych zadań jest wyszukiwanie i wyróżnianie nowych odmian trwałych roślin zielnych, które wcześniej poddawane są wielowymiarowej ocenie.

Takie działanie ułatwia promocję i wdrażanie wybranych taksonów na światowe rynki. W kilku miejscach w Europie zlokalizowane są doświadczalne ogrody, w których badana jest czystość odmianowa, a także określana przydatność danej odmiany i zastosowanie. Zwycięzcy takich ocen ogłaszani są podczas letniego zjazdu (Summer Days) członków ISU – w tym roku zaplanowano go na 22-28 sierpnia w Niderlandach.

Po raz pierwszy byliny do oceny mogą zgłaszać osoby niebędące członkami ISU. W tym celu trzeba wypełnić on-line formularz i dołączyć zdjęcia dostępne tu:https://www.isu-perennials.org/en/application-documents.html

Rośliny należy zarejestrować do 15 maja, a następnie nadesłać do 30 maja. Zgłoszone nowości będą posadzone w ogrodzie doświadczalnym Koninklijke Vereniging voor Boskoopse Culturen (KVBC) w Houten w Niderlandach, gdzie zostaną ocenione i nagrodzone przez członków ISU podczas letniego zjazdu w sierpniu br. Osoby niebędące członkami muszą wnieść opłatę w wysokości 150 euro za zgłoszenie roślin do oceny.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem info@isu-perennials.org.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułDopłaty 2021 – wnioski tylko przez internet
Następny artykułBioprodukty mikrobiologiczne poprawiają żyzność gleby i jakość produktów ogrodniczych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.