„Żegnamy F&N Agro, witamy Nufarm”

... pod takim hasłem odbyła się 15 grudnia konferencja prasowa zorganizowana w Warszawie przez spółkę Nufarm Polska.

Dr Manfred Weiser, dyrektor generalny Nufarm Polska (wcześniej dyrektor generalny F&N Agro Polska), ogłosił, iż swoje wspólne działania w Polsce (jako joint-venture) zakończyły z początkiem listopada br. dwa międzynarodowe koncerny FMC Corporation i Nufarm, i tym samym z rynku polskiego znika firma F&N Agro.

W Polsce F&N Agro była obecna od 1 lutego 2003 r., dostarczając na krajowy rynek produkty ww. światowych liderów w produkcji środków agrochemicznych, a także wyroby firm trzecich (głównie nawozy). FMC Corporation w 2015 r. nabyła duńską firmę Cheminova, posiadającą w Polsce własny oddział. To z kolei pozwoli w przyszłości FMC wprowadzać swoje produkty na krajowym rynku przez własną strukturę organizacyjną – FMC Polska. Z kolei Nufarm – jedna z wiodących firm działających globalnie w sektorze ochrony upraw i nasion specjalistycznych – nabył wszystkie udziały FMC w F&N Agro Polska i w przyszłości będzie kontynuował działania jako Nufarm Polska. Jak poinformował M. Weiser, cały dotychczasowy personel zostanie utrzymany, a wszystkie produkty Nufarm będą rozprowadzane w przyszłości poprzez Nufarm Polska.


Manfred Weiser

Jak przypomniał Hugo Schweers, Executive General Manager Europe w firmie Nufarm, reprezentowany przez niego koncern wytwarza produkty, aby wspomóc rolników w ochronie upraw przed szkodnikami, chorobami, a przede wszystkim chwastami. Historia firmy sięga 1957 r., od kiedy to systematyczny rozwój i konsekwencja działania sprawiły, że obecnie Nufarm to marka znana na całym świecie. W asortymencie Nufarm znajduje się ponad 3800 produktów stworzonych na bazie 270 substancji aktywnych. Spółka posiada zakłady produkcyjne i sieć sprzedaży w Australii, Nowej Zelandii, Europie i obu Amerykach (jest obecna w ponad 110 krajach). Firma zatrudnia łącznie 3500 osób. Nufarm jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Australii. Siedziba spółki mieści się w Melbourne.


Hugo Schweers

F&N Agro działało w trzech krajach: w Polsce od 2003 r., w Czechach – 1997 r., na Słowacji – od 1999 r. Firma na tych rynkach w ciągu ostatnich kilku lat odnotowała bardzo duży rozwój i wzrost wartości.


Zespół Nufarm

Tekst i fot. Dorota Łabanowska-Bury

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSejm za przesunięciem terminu wejścia w życie ustawy o obrocie ziemią
Następny artykułW hodowli maliny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.