BIAŁO KWITNĄCA KURKUMA

  Kwiaty cięte kurkumy wprowadzono na rynek w 1991 r. Doniczkowe formy tej rośliny, zwanej też po polsku ostryżem, pojawiły się natomiast w światowym handlu rok później. Dotychczas asortyment odmian jest bardzo ubogi. Sytuacja ta jednak niebawem się zmieni.
  KURKUMA 'SIAM SNOW’


  W 2000 roku co najmniej 5 nowych odmian trafi do obrotu — wprowadza się bowiem do handlu serię Siam, w której obrębie znajdzie się biało kwitnąca odmiana „Siam Snow”.
  Długość liści „Siam Snow” sięga około 40 cm. W pełni kwitnienia, które trwa co najmniej miesiąc, wysokość roślin wynosi 5–90 cm. Temperatura uprawy ostryżu nie powinna spadać poniżej 150C. Wymaga on ponadto jasnego miejsca i sporej wilgotności podłoża w czasie wegetacji (nie dopuszczać do przesuszenia). W listopadzie, kiedy roślina wchodzi w stan spoczynku (żółkną liście), należy natomiast zaprzestać podlewania i przenieść ją do ciemnego, ciepłego pomieszczenia. W lutym trzeba przesadzić kłącza do świeżego podłoża, a następnie uprawiać kurkumę w temperaturze 200C — zakwitnie w maju.
  Na giełdach holenderskich odmiana „Siam Snow” jest oferowana od maja do końca września w doniczkach 14- lub 19-centymetrowych (odpowiednio: po 2, 3 albo 3–5 pędów kwiatostanowych na roślinie).

  Na podstawie materiałów Bloemenbureau Holland

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykuł70 LAT ŻYCIA, 50 LAT PRACY
  Następny artykułPRZYSZŁOŚCIOWY ŁAŃCUCH DYSTRYBUCJI

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.