CHRYZANTEMY SANTINI CORAZ POPULARNIEJSZE

  Chryzantemy gałązkowe Santini pojawiły się na rynku niecałe 10 lat temu. Nazwą tą objęto niskie, zwarte odmiany, o pędach wysoko rozgałęziających się, długości nie większej niż 55 cm i koszyczkach średnicy do 4 cm.
  „BREEZE” – ODMIANA Z GRUPY SANTINI


  W pierwszym sezonie (1990 r.) sprzedano pół miliona kwiatów ciętych tych chryzantem nie wyodrębniając poszczególnych odmian. W 1994 r. w holenderskim obrocie giełdowym było już 30 odmian z grupy Santini i sprzedano za pośrednictwem aukcji 60 mln pędów tych chryzantem. W ubiegłym roku liczby te wynosiły — odpowiednio — 200 i 160 000 000. Do najważniejszych odmian należą: „Fatima” (biała), „Vymini” (żółta), „Cantona” (czerwona), „Kermit” (zielona). Tę ostatnią wypiera obecnie „Yoko Ono”, nowość ubiegłego roku. Obiecująca jest także czerwono-żółta Breeze (fot.). Chryzantemy Santini dostarczane są na holenderskie giełdy w pojemnikach z wodą.

  Na podstawie materiałów Bloemenbureau Holland

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułBEZ ZŁOTYCH MEDALI
  Następny artykułWIŚNIOWA HOSSA

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.