HORTENSJE W MODZIE

  Produkcja doniczkowych hortensji wzrosła w Holandii z 5,7 milionów szt. W 1997 roku do prawie 7 mln w 1998 r. (wysoka podaż pociągnęła jednak za sobą spadek cen: średnia obniżyła się - odpowiednio - z 6,11 NLG do 5,81 NLG za sztukę).

  HORTENSJA 'HOFMEISE’


  Rośliny te są sprzedawane głównie jako ”kolory”, rzadziej do handlu trafiają hortensje zaopatrzone w nazwy odmianowe. Taki ”nieanonimowy” obrót ma znaczenie nie tylko w przypadku najchętniej kupowanych taksonów, ale także może dotyczyć nowości. Do tych ostatnich należy 'Hofmeise’ (fot.) – odmiana pochodząca od niebieskiej 'Blaumeise’, mająca różowe kwiaty, a ponadto większe od niej liście, o intensywniejszej zieleni. Nowymi odmianami są także 'Vuurwerk’ (bardzo duże, białe kwiaty o gwiazdkowatym kształcie, pełne na brzegach kwiatostanów) i 'Hovaria Hopalina’ (jej kwiaty zmieniają barwę w trakcie rozwoju – od różowej, poprzez zieloną, do czerwonej). Na podstawie materiałów Bloemenbureau Holland

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułOGLĄDAJĄC SIĘ WSTECZ
  Następny artykułZ NIEMIECKIM AKCENTEM

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.