”PSTRY” PACIORECZNIK

  Za nowość lata 1998 roku w Europie została uznana Canna indica Tropicanna' (fot.), prezentowana przez J. Meyera na wystawie Öga '98 w Szwajcarii. Rośliny mają wysokość 150 cm i duże, lśniące pomarańczowe kwiaty. O dekoracyjności tych pacioreczników decydują jednak liście, na których zielonym tle pięknie wyglądają różowe nerwy i brązowoczerwone pasy - w zależności od wieku liścia oraz nasłonecznienia zmieniają barwę na czerwoną, różową, żółtą lub zieloną. Na jednej roślinie są więc liście różnie wybarwione. Paciorecznik ten polecany jest przede wszystkim do uprawy w dużych pojemnikach, które mogą być ozdobą werand, tarasów i ulic, ale także do nasadzeń grupowych w ogrodach oraz parkach.

  CANNA INDICA 'TROPICANA'

  Za nowość lata 1998 roku w Europie została uznana Canna indica Tropicanna’ (fot.), prezentowana przez J. Meyera na wystawie Öga ’98 w Szwajcarii. Rośliny mają wysokość 150 cm i duże, lśniące pomarańczowe kwiaty. O dekoracyjności tych pacioreczników decydują jednak liście, na których zielonym tle pięknie wyglądają różowe nerwy i brązowoczerwone pasy – w zależności od wieku liścia oraz nasłonecznienia zmieniają barwę na czerwoną, różową, żółtą lub zieloną. Na jednej roślinie są więc liście różnie wybarwione. Paciorecznik ten polecany jest przede wszystkim do uprawy w dużych pojemnikach, które mogą być ozdobą werand, tarasów i ulic, ale także do nasadzeń grupowych w ogrodach oraz parkach.  CANNA INDICA 'TROPICANA’

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułLISTY – PRODUCENT CZY SPRZEDAWCA?
  Następny artykułFRUIT LOGISTICA ’99

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.