ROŚLINA CEBULOWA ROKU 1999

  Taki tytuł przypadł tulipanowi 'Fusilier' z grupy tak zwanych botanicznych. Wyróżniona odmiana, o jaskrawoczerwonych kwiatach, pochodzi od dziko rosnącego gatunku Tulipa praestans.

  Pomysłodawcą i organizatorem rankingu, przeprowadzonego w kilku krajach Europy Zachodniej, jest Międzynarodowe Centrum Cebulowe (Internationaal Bloembollen Centrum) z Hillegom w Holandii. Jurorami, którzy wybrali 'Fusiliera’ z grupy 25 zgłoszonych do konkursu odmian, byli specjaliści z branży ogrodniczej. Celem przedsięwzięcia jest promowanie holenderskich kreacji hodowlanych za granicą i zwracanie uwagi kupującym na szczególnie wartościowe cechy wybranych odmian. Oficjalne ogłoszenie ”cebulowego” zwycięzcy przez IBC nastąpi w marcu br. Równocześnie rozpocznie się kampania reklamowa w mediach kierowana do klientów kwiaciarń, centrów ogrodniczych, itp. Do tego czasu sprzedawcy mogą złożyć zwiększone zamówienia na kwiaty (pędzone w doniczkach okazy) tulipana-laureata. Na podstawie Horticulture Week, 3.12.98.

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułLISTY – PRODUCENT CZY SPRZEDAWCA?
  Następny artykułFRUIT LOGISTICA ’99

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.