STOWARZYSZENIE PLANTATORÓW BORÓWKI AMERYKAŃSKIEJ

  Pod koniec lutego odbyło się w Ciechocinku coroczne spotkanie członków Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej (SPBA). Na nowego jej prezesa powołano Władysława Boratyna. Podczas tego posiedzenia postanowiono skoncentrować się w najbliższym okresie na działalności szkoleniowej, dotyczącej technologii uprawy borówek wysokich (opracować między innymi program nawożenia plantacji) oraz poprawić organizację zbytu owoców. W tym ostatnim przypadku przeprowadzona zostanie umiejętna (co nie znaczy kosztowna) promocja walorów smakowych i odżywczych owoców borówki wysokiej oraz podjęte będą kroki w celu poprawy warunków współpracy z handlem. W najbliższym czasie stowarzyszenie zamierza zorganizować wycieczkę szkoleniową na plantacje borówek wysokich do Niemiec i Holandii, przygotować wspólnie z ISK Skierniewice coroczną konferencję borówkową oraz, tradycyjnie,. wziąć udział w sierpniowej wystawie ''Zieleń to Życie'' w Warszawie. Wszyscy plantatorzy borówki wysokiej pragnący dołączyć do SPBA proszeni są o kontakt pod adresem: Stowarzyszenie Plantatorów Borówki Amerykańskiej, ul. Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa.

  Pod koniec lutego odbyło się w Ciechocinku coroczne spotkanie członków Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej (SPBA). Na nowego jej prezesa powołano Władysława Boratyna. Podczas tego posiedzenia postanowiono skoncentrować się w najbliższym okresie na działalności szkoleniowej, dotyczącej technologii uprawy borówek wysokich (opracować między innymi program nawożenia plantacji) oraz poprawić organizację zbytu owoców. W tym ostatnim przypadku przeprowadzona zostanie umiejętna (co nie znaczy kosztowna) promocja walorów smakowych i odżywczych owoców borówki wysokiej oraz podjęte będą kroki w celu poprawy warunków współpracy z handlem. W najbliższym czasie stowarzyszenie zamierza zorganizować wycieczkę szkoleniową na plantacje borówek wysokich do Niemiec i Holandii, przygotować wspólnie z ISK Skierniewice coroczną konferencję borówkową oraz, tradycyjnie,. wziąć udział w sierpniowej wystawie ”Zieleń to Życie” w Warszawie. Wszyscy plantatorzy borówki wysokiej pragnący dołączyć do SPBA proszeni są o kontakt pod adresem: Stowarzyszenie Plantatorów Borówki Amerykańskiej, ul. Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa.

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułOGLĄDAJĄC SIĘ WSTECZ
  Następny artykułZ NIEMIECKIM AKCENTEM

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.