SUPERMARKETY BĘDĄ MUSIAŁY PŁACIĆ SZYBCIEJ

  4 marca br. Sejmowa Komisja Małych i Średnich Przedsiębiorstw powołała w swoich ramach specjalną podkomisję nadzwyczajną do opracowania projektu dotyczącego ustawowego terminu płatności za dostarczane do supermarketów towary. Przedstawiciele komisji uważają, że wszystkie płatności powinny być regulowane w przeciągu 21-30 dni.

  Obecnie często się zdarza, że dostawcy, między innymi produktów ogrodniczych, muszą czekać nawet powyżej 90 dni, tracąc płynność finansową. Z braku odpowiednich rozwiązań prawnych, o terminach płatności decydują obecnie same sieci sklepów. Nie wiadomo jeszcze, czy projekt nowej ustawy dotyczył będzie wszystkich dostawców, czy tylko (jak np. w Niemczech) małych i średnich przedsiębiorstw. Posłowie chcieliby, aby nowe rozwiązania regulowały naliczanie przez producenta odsetek za zwłokę w zapłacie, jak to ma miejsce w krajach UE. Na podstawie Gazety Wyborczej 5.03.99.

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułOGLĄDAJĄC SIĘ WSTECZ
  Następny artykułZ NIEMIECKIM AKCENTEM

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.