WISZĄCE POJEMNIKI INACZEJ

  Amerykańska firma Bali Seed Co. promuje w sezonie 1999 nową koncepcję sprzedaży kompozycji roślinnych w wiszących pojemnikach. Oferta przeznaczona jest zarówno dla producentów, jak i dla handlowców. Cztery kolekcje obejmują kolorystycznie dobrane gatunki roślin nadających się do uprawy pojemnikowej. Każda aranżacja oznaczona jest numerem i łatwą do zapamiętania nazwą, pod którą będzie później wystawiana do sprzedaży.

  Na przykład do ”Fali przypływu” wybrano fioletowe i różowe petunie z serii 'Wave’, kocanki włochate (Helichrysum petiolare) oraz kaskadową odmianę werbeny 'Freefall Purple’. Z kolei ”Koronkowy bukiet” – to mieszanka niecierpka Waleriana 'Pink Ruffies’ z serii Fiesta, niecierpka nowogwinejskiego 'Celebrity Blush Pink’ oraz sutery rozpierzchłej, tzw. bakopy – 'Bridal Bouquet’. W patriotyczne uczucia Amerykanów uderzać mają ”Sztuczne ognie” – zestawienie barw z flagi narodowej Stanów Zjednoczonych, do którego posłużyły biało kwitnąca portulaka 'Yubi White’, czerwona lantana 'Dallas Red’, niebieska scewola 'Blue Fan’ oraz kocanki włochate. Najbardziej kolorowa jest mieszanka sygnowana nazwą ”Kredkami malowane”, składająca się z lantany 'Samantha’, werbeny 'Freefall Deep Purple’, kocanek włochatych 'Dwarf Licorice’ o barwnych liściach i pentasa lancetowatego 'Ruby Glow’. Producenci mogą sami kompletować kompozycje w pojemnikach finalnych lub sprzedawać je jako zestawy roślin w małych doniczkach, którym towarzyszy wzbogacony rysunkiem opis sadzenia oraz ewentualnie pojemnik i podłoże. W tym ostatnim przypadku pomysłodawca zaleca wystawienie w centrum ogrodniczym kilku kwitnących, przygotowanych wcześniej aranżacji – jako żywej reklamy. Oprócz sadzonek Bali Seed Co. dostarcza producentom plakatów, etykiet i innych materiałów promujących nowy pomysł sprzedaży – opatrzonych w logo kampanii – ”Plant by Number” (rys.), czyli w wolnym tłumaczeniu ”Posadź według numerów”. W związku z panującą obecnie modą na wiszące ogródki przedstawiciele firmy liczą na spektakularny – przynajmniej w Stanach Zjednoczonych – sukces. Na podstawie Grower Taiks 7/98

  Related Posts

  None found

  Poprzedni artykułDRZEWO ROKU 1999 – WIĄZ, część I
  Następny artykuł1. SEMINARIUM MAŁOPOLSKIEGO OGRODNICTWA

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Wpisz swoje imię

  ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.