Najlepsze niemieckie winnice na interaktywnej mapie

Verband Deutscher Prädikatsweingüter (VDP), stowarzyszenie grupujące około 200 czołowych niemieckich winiarzy, przygotowało dla swoich klientów interaktywną mapę, na której rolnicy pokazują, gdzie rosną winogrona, z których powstają ich najlepsze wina.

To kompedium wiedzy dla miłośników niemieckiego wina dostępne jest w internecie od poniedziałku 22 stycznia. Dla poszczególnych lokalizacji geograficznych są zdjęcia, a także informacje o glebie, klimacie i zboczu.

– Popyt na takie informacje był bardzo wysoki, również z zagranicy – tłumaczy Katja Apelt z VDP w Moguncji. – Przejrzystość jest dla konsumentów ważna, więc pytanie: skąd się bierze, jak powstaje – dotyczy to nie tylko mięsa i mleka, ale także wina.

Mapa jest efektem prawie czteroletniej pracy; podstawą do jej stworzenia był cyfrowy atlas winnic Niemieckiego Instytutu Wina.

MP
Źródło: dpa, sueddeutsche.de

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNowa odmiana ziemniaków o niespotykanych cechach
Następny artykułSkok popularności malin i borówek w Szwajcarii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.