Uwaga! Możliwe przymrozki, a potem burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w nocy ze środy na czwartek wystąpią przygruntowe przymrozki. Obszary zagrożone to północny wschód i centrum kraju.

Dziś i jutro synoptycy spodziewają się też przelotnych opadów deszczu, najmniej opadów na południu oraz północnym zachodzie kraju.

W piątek z kolei ma być cieplej, szczególnie na południowym zachodzie Polski – do 25°C. Miejscami, za wyjątkiem południa, padał będzie przelotny deszcz, na zachodzie i północnym zachodzie możliwe są burze. W trakcie burz możliwe silniejsze porywy wiatru – do 65 km/h.

W sobotę burze na zachodzie i południu kraju – porywy wiatru do 65 km/h. Na pozostałym obszarze słonecznie. Najcieplej na południowym zachodzie, do 27°C, chłodniej na północnym wschodzie – 16°C.

Niedziela z przewagą dużego zachmurzenia oraz opadami deszczu, a na południowym wschodzie też z burzami. Możliwy grad. Spodziewane porywy wiatru do 65 km/h. Nieco chłodniej, od 17°C na północy do 25°C na południowym wschodzie.

Źródło: IMiGW

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł„Program dla szkół”
Następny artykułŚwiatowy Dzień Pszczół

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.