W połowie maja szczyt sezonu. Ceny nawet 1,40 euro/kg

Tegoroczne zbiory truskawek w centralnej Serbii szacowane są na 3 tys. ton. Przy czym średnie plony wyniosą 20-25 ton/ha. Większość plantatorów w tym regionie gospodaruje na 0,5-0,6 ha, uprawiając w 95 proc. odmianę Roksana i 5 proc. odmianę Clery i Asia.
Producenci zakładają, że za owoce pierwszej klasy otrzymają w tym roku 1,00-1,40 euro/kg. Szczyt zbiorów truskawek przypadnie w centralnej Serbii na połowę maja i zbiory potrwają do 40 dni.
 
Serbskie owoce od 10 lat trafiają na rosyjski rynek, jednak wzrasta zainteresowanie tym produktem w Zachodniej Europie oraz na Bliskim Wschodzie. 
90 proc. serbskich truskawek pochodzi z upraw polowych, co uzależnia zbiory od pogody. W tym roku warunki atmosferyczne spowodowały opóźnienie sezonu o kilka dni.

Producenci spodziewają się w tym roku znacznie lepszych zbiorów truskawek oraz owoców o wyższej niż w ubiegłym roku jakości.

Źródło: freshplaza 
RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW Niemczech nie ma kto zbierać szparagów
Następny artykułSzwajcarskie zapasy jabłek kończą się

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.