Włoska produkcja truskawek

11564
Drony mogą być wykorzystywane do ochrony roślin...
Na wspominanej już tutaj konferencji hiszpańsko-francusko-włoskiej Grupy Truskawkowej (por. "Grupa Truskawkowa - podsumowania i plany") Włosi podali nieco danych o strukturze przestrzennej i odmianach truskawek dominujących na ich plantacjach.
W 2017 roku Włosi uprawiali truskawki na powierzchni 3640 ha najwięcej plantacji znajdowało się w Kampanii (24%), na Sycylii (9%), w Wenecji Euganejskiej 7%, Piemoncie  i Kalabrii po 4%, Trento i Bolzano po 3%, w innych regionach kraju – 15%. Produkcja wzrosła o 1%, eksport o 7%.
W południowych Włoszech najbardziej popularnymi odmianami są: w Bazylikacie – 'Sabrosa' (81%) , 'Melissa' (6%), 'Marisol” (5%), w Kampanii – 'Sabrina' (51%) , 'Melissa' (24%), 'Nabila' (6%). W Wenecji Euganejskiej przeważają 'Aprica', 'Garda', 'Eva', 'Antea' zaś w Emilii Romanii – 'Sibilla', 'Clery', 'Joly'.
 
za: Asso Fruit Italia
pg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.