Co w listopadowych „Roślinach Ozdobnych”?

Listopad w branży roślin ozdobnych w Polsce kojarzy się niemal wyłącznie z chryzantemami. Czy to jednak jedyny gatunek obecny w tradycji obchodzenia Święta Zmarłych? Okazuje się, że na południu Europy z florystyką pogrzebową silnie związane jest... anturium.

Tematyka ta pojawiła się na drugich targach FLOWER EXPO POLSKA, ale nie była ona jedyną. Mocną stroną tej imprezy niewątpliwie pozostają pokazy florystyczne; jednak stoiska biorących w niej udział firm także zachęcały do zapoznania się z ofertą wystawców.

W numerze można przeczytać poza tym o zasadach uprawy dziurawca farbierskiego, którego owocujące pędy chętnie są wykorzystywane przez florystów. Przedstawiamy także relacje z naszych wojaży po Holandii i Belgii oraz z Dni Otwartych firmy Volmary, na których zaprezentowano nie tylko rośliny ozdobne (balkonowo-rabatowe, byliny), ale także zioła i modne w ostatnim czasie gatunki sadownicze przydatne do uprawy w pojemnikach tarasowych.

Zachęcamy także do zainteresowania się ciekawą byliną – liriope szafirkowatą, która w dużych pojemnikach stanowi bardzo atrakcyjny produkt.

Polecała Ilona Sprzączka, redaktor naczelna miesięcznika „Rośliny Ozdobne” .

Listopadowy numer jest do kupienia w sklepie Plantpressu.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCiągnik roku 2018
Następny artykułZakaz handlu w niedzielę a rynki hurtowe i skup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.