Kwiaciarskie zapowiedzi na Horti Fair 2012

W ostatnich latach, co prawda, ubyło na targach Horti Fair firm działających w branży roślin ozdobnych, ale grono wiernych wystawców nadal prezentuje na nich swoje oferty. Co roku w Amsterdamie pokazywane są także nowości.

Podczas najbliższej edycji tej imprezy (odbędzie się od 30 października do 2 listopada) kilka premierowych odmian anturium i storczyków z rodzaju Phalaenopsis ma pokazać firma Anthura BV.

Duże nadzieje pokładane są w odmianie Nubira® anturium przeznaczonej do uprawy w doniczkach (o 14 lub 17 cm), o dużych, intensywnie czerwonych pochwach kwiatostanowych (fot. 1). Rośliny te mają być tolerancyjne wobec niższej niż zalecana temperatury uprawy. Ciekawie zapowiada się także odmiana Utah® anturium, również polecana do produkcji w pojemnikach, o bardzo atrakcyjnych, okazałych, fioletowopurpurowych pochwach kwiatostanowych i dużych liściach. Podobnym kolorem dużych (o 15–18 cm) „kwiatów” charakteryzuje się odmiana Roxette® tego samego gatunku, ale przeznaczona do uprawy na kwiaty cięte.

Premierę będą także miały trzy odmiany storczyków z rodzaju Phalaenopsis – MalmoP o kremowożółtych, dużych (8,5 cm) kwiatach, SegoviaP o żółto-purpurowych, mniejszych od poprzedniej kwiatach (fot. 2), ponadto rośliny te wykształcają jednocześnie nawet 3–4 pędy kwiatostanowe, oraz RioP o jasnożółtych, dość licznych, ale niewielkich (6 cm) kwiatach.

Fot. 2. Phalaenopsis SegoviaP

Wśród nowości będzie można także zobaczyć grupę Tamarinda® Max Series niecierpka nowogwinejskiego (Impatiens x hawkeri) z firmy Fides BV (należącej obecnie do koncernu Agribio Group). Te osiągające duże wymiary rośliny o okazałych kwiatach mają być tolerancyjne wobec wysokiej temperatury (czyt. więcej HO 9/2012).
 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW poszukiwaniu ograniczenia kosztów
Następny artykułSenat nie wniósł poprawek do ustawy o rynkach owoców i warzyw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.