Strona główna Tagi Rośliny doniczkowe

rośliny doniczkowe

„Egzotyki” na topie

W Polsce zainteresowanie uprawą egzotycznych roślin rośnie. Wpłynęła na to również pandemia, z powodu której ludzie długo siedzieli zamknięci w swych domach i zatęsknili za naturą – uważa Joanna Bogdanowicz z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Pielęgnacja roślin doniczkowych – tanie i ekologiczne patenty

Materiał Partnera
Pielęgnacja roślin doniczkowych nie musi być ani trudna, ani kosztowna. Wystarczy znajomość kilku sprytnych sposobów. Chcesz móc cieszyć się pięknym wyglądem ulubionej roślinności, a przy tym nie wydawać wiele na gotowe preparaty? W tym pomoże Ci 6 mądrych sposobów, bazujących na bezpiecznych i tanich produktach - większość z nich znajdziesz w swoim domu!

Rośliny doniczkowe – ważny temat webinarium 5.01.2021 [VIDEO]

Zorganizowane 5 stycznia przez firmę Plantpress Sp. z o.o. webinarium pt. Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze, które poprowadził dr Piotr Czuchaj z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dla nas, organizatorów, jest to powód do radości, ale też dowód, jak ważny i nieustająco aktualny jest temat zanieczyszczeń powietrza i możliwości wykorzystania "zielonych" filtrów w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych.

Rośliny doniczkowe, które najprawdopodobniej zabijesz

Z doniesień portalu www.journalistic.com wynika, że zainteresowanie uprawą roślin doniczkowych sukcesywnie wzrasta. O ile towarzystwo roślin w naszym otoczeniu korzystnie wpływa na wiele aspektów naszego życia, m.in. zdrowie psychiczne, o tyle właściwa pielęgnacja roślin może przysporzyć kłopotów.

Znaki zodiaku a rośliny

Zalety roślin doniczkowych wykorzystywanych do uprawy we wnętrzach są niepodważalne. Jak jednak wybrać coś odpowiedniego dla siebie? Eksperci z FarawayFurniture.com podpowiadają, jaka roślina najlepiej pasuje do osobowości osób spod poszczególnych znaków zodiaku.

Rośliny oczyszczające powietrze

W ostatnich kilkunastu latach bardzo dużo słyszy się o zanieczyszczeniu powietrza i związanych z nim zagrożeniach. Patrząc na doniesienia naukowe problem ten nie jest nowy. Już w latach 80. ubiegłego stulecia zaczęto zwracać uwagę na to, co zawiera powietrze – nie tylko to na zewnątrz, ale i w pomieszczeniach. Wraz z pojawieniem się klimatyzowanych i szczelnych budynków więcej uwagi poświęcono naszemu samopoczuciu i jakości warunków, w których przebywamy.

Flower Expo Polska: rośliny doniczkowe bardziej widoczne

Już po raz trzeci Międzynarodowej Wystawie Zieleń to Życie towarzyszyły targi Flower Expo Polska. Aktualnie właścicielem obydwu marek jest Agencja Promocji Zieleni, która nabyła prawa do marki „Flower Expo Polska” od dotychczasowego holenderskiego partnera BureauSierteelt. Obie imprezy odbyły się w dniach 6–8 września 2018 r. w Expo XXI Warszawa.

Cyklamenowy show

W drugim tygodniu listopada (6 – 10. 11) włoska firma Sentier specjalizująca się w produkcji sadzonek roślin ozdobnych zorganizowała jesienną edycję Dni Otwartych, na których w roli głównej obsadzono cyklameny. Na zaproszenie firmy Greenpunkt z Tychów (przedstawiciel tego producenta materiału wyjściowego w Polsce) pokaz zobaczyło kilku ogrodników z Polski.

Eszynantus – czyli warto się wyróżnić

Konsumenci zwykli zachwycać się niszowymi roślinami ozdobnymi, jednak kupując nowe okazy, przeważnie i tak wybierają gatunki dobrze im znane. Opinię tę podziela wielu producentów, choć – jak twierdzi Jakob Christensen, właściciel firmy Fashion Flowers z Danii, specjalizującej się m.in. w uprawie eszynantusa (Aeschynanthus sp.) – w ostatnim sezonie odbiorcy zmienili nieco swoje zachowania.

Wyjątkowa szlumbergera

Od lat hodowcy roślin ozdobnych podejmowali wysiłki uzyskania szlumbergery (Schlumbergera sp.) o żółtych kwiatach, która znakomicie wpasowałaby się w wielkanocne wystroje wnętrz. Udało się to duńskiej firmie Gartneriet Thoruplund A/S, która wprowadziła na rynek odmianę ‘Thor Sophia’® o jasnożółtych pąkach i kwiatach.