Kwietniowe „Rośliny Ozdobne” o Gardenii i nie tylko

Koniec lutego to tradycyjny już termin Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia. W tym roku zgromadziły one mniej wystawców – widoczne to było zwłaszcza w hali ze środkami produkcji i techniką ogrodniczą – ale zwiedzający i tak mogli znaleźć na stoiskach wiele ciekawostek.

Wciąż skromna jest na tych targach oferta kwiaciarska, jednak ci, którzy zdecydują się na uczestnictwo w tej poznańskiej imprezie, zwykle nie narzekają na brak zainteresowania ich asortymentem. W kwietniowym numerze prezentujemy relację z targów Gardenia – ciekawe informacje znajdą w nim wszyscy zainteresowani roślinami, a także poszukujący nowych rozwiązań technicznych przydatnych w gospodarstwach ogrodniczych.

Podążając dalej targowym szlakiem w numerze prezentujemy najnowsze odmiany kwiatów ciętych, które można było zobaczyć na targach IFTF 2017 w Vijfhuizen i IPM ESSEN 2018. Na tej drugiej imprezie widoczną grupą roślin były gatunki wykorzystywane do dekorowania wnętrz. Ich popularność sukcesywnie wzrasta, do czego przyczyniają się zapewne liczne kampanie uświadamiające społeczeństwu pozytywny wpływ roślin na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Jednym z trudniejszych elementów produkcji gatunków ozdobnych jest właściwe żywienie roślin. Obecnie najczęściej wykorzystywanym sposobem dostarczania składników pokarmowych jest fertygacja. Wymaga ona nie tylko używania odpowiednich nawozów do sporządzania pożywek, ale także umiejętności odczytywania informacji na etykietach i praktyki. Przez tajniki tego zagadnienia w cyklu artykułów – pierwsza część już w kwietniowym numerze „Roślin Ozdobnych” – poprowadzi Czytelników dr inż. Adam Muszyński.

Zachęcam także do zapoznania się z bardzo interesującą, choć niedocenianą byliną – krwawnicą, która znakomicie sprawdza się zarówno w ogrodach, jak i w uprawie pojemnikowej.

Poleca Ilona Sprzączka, redaktor naczelna miesięcznika „Rośliny Ozdobne”

Numer 4/2018 miesięcznika „Rośliny Ozdobne” do nabycia w sklepie Plantpressu

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSweet Sensation. Udany sezon
Następny artykułAktywny i Zdrowy Senior Rolnik – inauguracja pilotażowego programu KRUS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.