Gardenia 2020 – już za dwa tygodnie w Poznaniu

Targi Gardenia
fot. MTP
Zbliżają się XIV Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które między 13 a 15 lutego odbędą się w Poznaniu.Motywem przewodnim tegorocznej wystawy są "Innowacje w ogrodzie". Ekspozycja wystawiennicza zajmie 7 pawilonów należących do kompleksu Międzynarodowych Targów Poznańskich, a w niej będzie można znaleźć ofertę firm związanych z branżą ogrodniczą, ogrody pokazowe oraz strefy inspiracji. Organizatorzy zapowiadają też bogaty program wydarzeń towarzyszących.

Dla profesjonalistów przeznaczone są dwa pierwsze dni targów. Będę oni mogli spotkać się i porozmawiać z wystawcami oraz wziąć udział w ciekawych wydarzeniach. Na zwiedzających czeka zarówno oferta roślinna, jak i środków produkcji oraz narzędzi przydatnych w ogrodach.

Rośliny na targach Gardenia
fot. I.Sprzączka
Oferta maszyn na targach Gardenia
fot. MTP

W pierwszych dwóch dniach targów odbędzie się spotkanie Arena Krajobrazu, którego celem jest zaprezentowanie najnowszych trendów w zakresie projektowania zieleni. O trendach i własnej filozofii projektowania ogrodów opowiedzą m.in. Chris Beardshaw, Jo Thompson, Taina Suonio i Hexian Jin. W programie spotkania są też: przeglądy portfolio polskich architektów krajobrazu prowadzone przez gości specjalnych, pokazy cięcia drzew i krzewów (w tym róż), warsztaty poświęcone pielęgnacji drzew i krzewów owocowych. W trakcie targów odbędą się również: XIV Forum Miejska Sztuka Ogrodowa, czyli konferencja dla projektantów zieleni pod hasłem „Z miłości do klimatu” oraz warsztaty z projektowania. W trzecim dniu targów wystawę będą mogli odwiedzić amatorzy ogrodnictwa, dla których również przygotowano bogaty program wykładów, warsztatów i spotkań ze znawcami roślin.

Warsztaty dla amatorów ogrodnictwa
fot. MTP

Więcej informacji na temat targów można znaleźć na stronie www.gardenia.mtp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię