Nadzieja nie jest strategią

Wykopywanie rosnących cebul tulipanów
fot. J. Boon
O tym, jak bardzo pandemia koronowirusa wpływa na branżę roślin ozdobnych, pisaliśmy już na naszym portalu wielokrotnie. Problem dotknął w pierwszym rzędzie producentów kwiatów ciętych i roślin balkonowo-rabatowych, dla których marzec i kwiecień są najgorętszymi okresami sprzedaży roślinnego towaru. Okazuje się jednak, że na obecną sytuację reagują już niektórzy producenci późniejszych upraw, starając się przeciwdziałać stratom.

Holenderski producent kwiatów ciętych tulipanów (specjalizujący się w uprawie hydroponicznej tych roślin)- firma Boon & Bred z Andijk – wykopuje część posadzonych w pole cebul tulipanów z widocznymi już częściami nadziemnymi i je niszczy. Nie chcemy ponosić niepotrzebnych kosztów uprawy. Z powodu koronowirusa nie widzę takich możliwości sprzedaży tulipanów, jak dotychczas. A nadzieja nie jest dobrą strategią – poinformował John Boon, który zamieścił na Twitterze wymowny film z niszczenia części plantacji.

Wpis John Boon na Twitterze

Żródło: www.akkerwijzer.nl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKomunikat sadowniczy PROCAM 03 z 02.04.2020
Następny artykułKolejne wsparcie dla rolników – kredyty preferencyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.