Nie tylko chryzantemy

Chryzantemy drobnokwiatowe w dużych pojemnikach mogą być znakomitą dekoracją jesienną na tarasach
W drugi październikowy weekend (10-11.10) Gospodarstwo Ogrodnicze Turscy zorganizowało Dni Otwarte swojej firmy.

Gospodarze spotkania – Violetta i Ryszard Turscy z synem Łukaszem, córką Agnieszką i zięciem Pawłem Szerypo – zaprezentowali na zagonach produkcyjnych kwiaty cięte chryzantem i goździków oraz odmiany chryzantem do uprawy doniczkowej. Sadzonki tych dwóch gatunków stanowią trzon oferty przedsiębiorstwa ze Rzgowa. Nowością są natomiast doniczkowe celozje, do których uprawy pp. Turscy chcą przekonać ogrodników. Goście Dni Otwartych mogli także obejrzeć produkcję drobnokwiatowych chryzantem doniczkowych na kontenerowni, której producenci podjęli się w tym roku po raz pierwszy.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także, zorganizowane dla ogrodników, wykłady dotyczące m.in. fertygacji i zasad nawożenia chryzantem i goździków oraz zdrowotności tych roślin.


Nowością w asortymencie Gospodarstwa Ogrodniczego Turscy są doniczkowe celozje; w tle słuchacze wykładów dotyczących produkcji chryzantem i goździków

Tekst i fot. Ilona Sprzączka

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPlantpress zakupił 75 proc. udziałów w WRP
Następny artykułW polskich domach marnuje się 2 mln ton jedzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.