Strona główna Tagi Kwiaty doniczkowe

kwiaty doniczkowe

W Broniszach oferta kwiatów na Dzień Kobiet

Na 8 marca wybór kwiatów jest bardzo duży, począwszy od ciętych, a skończywszy na doniczkowych - informuje Rynek Hurtowy Bronisze. Chętnie kupowane są róże, tulipany, żonkile, które można dostać także w doniczkach.

Kwitnące targi – czyli IPM Essen 2018

Międzynarodowe Targi Roślin (Internationale Pflanzenmesse – IPM) w Essen w Niemczech na dobre wpisały się w kalendarz najważniejszych wystaw „zielonej” branży. Ich tegoroczna, 36. edycja odbyła się 23–26 stycznia. Po raz kolejny była to arena prezentacji nowości, świętowania jubileuszy, rozmów handlowych oraz wymiany doświadczeń. Szerokiej ofercie gatunków ozdobnych (ale i gatunków sadowniczych) towarzyszyły liczne pomysły marketingowe, które liczą się w ostatnich latach nie mniej niż nowe kreacje roślin.

Promując anturium

Czerwcowe pokazy FlowerTrials® to nie tylko okazja do zapoznania się z najnowszym dorobkiem hodowlanym firm specjalizujących się w produkcji roślin ozdobnych, lecz również możliwość podpatrzenia ciekawych pomysłów marketingowych.

Powiew egzotyki, czyli Flower Expo Polska

Organizowanej od 24 lat Międzynarodowej Wystawie „Zieleń to Życie” (1 – 3 września) po raz pierwszy w tym roku towarzyszyły targi Flower Expo Polska dedykowane kwiatom ciętym i roślinom doniczkowym. Prezentowany na nich asortyment uzupełnił ofertę roślin szkółkarskich, którym poświęcona jest wystawa „Zieleń to Życie” i miał zachęcić do przyjechania do warszawskiego Centrum Expo XXI także innych przedstawicieli szeroko pojętej branży kwiaciarskiej.

Nagrody Szklanego Tulipana 2016

Każdego roku największa na świecie aukcja kwiatowa Royal FloraHolland przyznaje ogrodnikom i hodowcom roślin ozdobnych nagrody Szklanego Tulipana (Glazen Tulp). To prestiżowe wyróżnienie trafia w ręce dostawców najbardziej obiecujących produktów kwiaciarskich wprowadzonych do obrotu na giełdę.

FLORALIËN Gent

Wystawa FLORALIËN Gent organizowana jest w belgijskiej Gandawie już od 207 lat - jej pierwszą edycję zorganizowano bowiem w 1809 roku! Z upływem lat impreza stawała się coraz większa i promowała te rośliny, które w danym okresie były ważne dla belgijskich producentów (m.in. róże, azalie, kamelie, różaneczniki, storczyki, paprocie, palmy, hortensje, bromelie, kliwie). Poprzednie edycje FLORALIËN Gent organizowano w halach centrum wystawowego w tym mieście. Jednak ostatnia, wciąż trwająca edycja (22 kwietnia – 1 maja) zbliżyła rośliny do centrum miasta.

Na Zachodzie wiosna

Organizowane pod koniec stycznia (w tym roku w dniach 26 – 29.01) w niemieckim Essen Międzynarodowe Targi Roślin (Internationale Pflanzenmesse – IPM) zawsze pozwalają zapomnieć o panującej na zewnątrz zimie (w tym roku wyjątkowo łaskawej, bo na zewnątrz panowała temperatura ponad 12°C). Przyczynia się do tego wyjątkowo bogata oferta firm hodowlano-nasiennych prezentujących kwitnące rośliny balkonowo-rabatowe, „cebulowe”, kwiaty cięte, gatunki doniczkowe oraz cały przekrój krzewów i drzew (ozdobnych i owocowych). Ważny dział stanowią także florystyka oraz technika i środki produkcji ogrodniczej.

Pawonia

Pawonia (Pavonia) należy do rodziny ślazowatych (Malvaceae). Znanych jest około 150 gatunków z tego rodzaju, które występują w Ameryce Południowej (Brazylia), Afryce i Australii. Nazwa rodzajowa upamiętnia hiszpańskiego botanika i podróżnika – José Antonio Pavóna. W Europie pawonia została wprowadzona do uprawy w Belgii w 1874 r. Jako roślina ciepłolubna, może być u nas uprawiana we wnętrzach, a latem zdobić balkony i tarasy.

Nie tylko chryzantemy

W drugi październikowy weekend (10-11.10) Gospodarstwo Ogrodnicze Turscy zorganizowało Dni Otwarte swojej firmy.

Flormart – targi w skromnym wydaniu

Targi Flormart, które jeszcze kilkanaście lat temu były ważną imprezą w branży roślin ozdobnych w Europie, przeżywają kryzys. Ostatnia edycja, która odbyła się 10–12 września ub.r. w Padwie, zgromadziła 350 wystawców, o 150 mniej niż w 2013 r. Zabrakło m.in. rozpoznawalnych na rynku włoskich firm, takich jak Altiflor, Andreas Psenner, Florpagano czy Flora Toscana. Najbardziej skurczyła się część kwiaciarska, w najmniejszym stopniu targowa recesja dotknęła natomiast sektory związane ze szkółkarstwem i architekturą krajobrazu.