Pierwsza od 17 lat podwójna medalistka

Cynia Profusion Red Yellow Bicolour
Cynia ‘Profusion Red Yellow Bicolor’ fot. mat. pras. AAS
Nowa mieszańcowa odmiana cynii z grupy Profusion (mieszańce Zinnia angustifolia i Z. elegans, wprowadzone na rynek w 1999 r.) z firmy Sakata Seed – ‘Profusion Red Yellow Bicolor’ została w tym roku doceniana aż w dwóch prestiżowych konkursach kwiaciarskich na różnych kontynentach.

W Europie zdobyła złoty medal konkursu Fleuroselect – międzynarodowej organizacja zrzeszającej hodowców, producentów i dostawców roślin ozdobnych, która co roku wybiera najlepsze kreacje roślin balkonowo-rabatowych, ocenione jako przełomowe w hodowli i wyróżniające się wyjątkowymi walorami dekoracyjnymi. W Ameryce Północnej cynia ‘Profusion Red Yellow Bicolor’ nagrodzona została natomiast złotym medalem All-America Selections (AAS) – niezależnej organizacji testującej i oceniającej nowe odmiany roślin ozdobnych oraz warzyw w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (co roku łącznie w około 80 placówkach terenowych). To pierwszy od 17 lat przypadek nagrodzenia złotym medalem tej samej odmiany w obu konkursach.

AAS logoFleuroselect logo

Cynię ‘Profusion Red Yellow Bicolor’ odróżnia od innych odmian wyjątkowa cecha dwubarwności kwiatostanów (są żółto-czerwone) – uzyskana po raz pierwszy u odmiany mieszańcowej. Kwiaty języczkowate są początkowo żółte na zewnątrz i czerwone bliżej środka, w miarę starzenia się zmieniają barwę na odcienie brzoskwiniowego, łososiowego i pudrowego różu.

Cynia ‘Profusion Red Yellow Bicolor’
Cynia ‘Profusion Red Yellow Bicolor’, fot. mat. pras. AAS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPieniądze na rozwój usług rolniczych – termin naboru wniosków wydłużony
Następny artykułWyróżnienie MRiRW dla IOR – PIB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.