Poinsecje – nie tylko na Boże Narodzenie

poinsecja
fot. mat. pras. Stars for Europe
Wilczomlecz piękny (Euphorbia pulcherrima), lepiej znany pod nazwami poinsecja lub "gwiazda betlejemska", jest chętnie kupowaną rośliną doniczkową w okresie bożonarodzeniowym. Tymczasem liczne odmiany tego gatunku o innym, niż czerwony, kolorze podsadek, mogą stanowić ładną dekorację wnętrz już od października. Znakomicie wpasują się w klimat pomieszczeń urządzonych w różnym stylu. Barwne odmiany poinsecji dodadzą też kolorytu świątecznym dekoracjom.

Aby sprzedaż poinsecji i rozciągnąć okres zbytu poza typowy termin, w 2000 r. organizacja Stars for Europe, zrzeszająca europejskich producentów i hodowców tych roślin (Dümmen GmbH, Syngenta Seeds BV, Dümmen Group BV oraz Selecta Klemm GmbH & Co. KG) rozpoczęła kampanię marketingową promującą poinsecję. Jest ona skierowana głównie do konsumentów oraz przedstawicieli branży florystycznej. W ramach działań organizacji co roku pokazywane są ciekawe aranżacje z wykorzystaniem poinsecji. W tym roku „gwiazda” pokazana została w kilku odsłonach.

Green living

Poinsecje – zwłaszcza o morelowych czy kremowych podsadkach – dobrze łączą się z innymi roślinami doniczkowymi o ozdobnych liściach, które stają się obecnie coraz modniejsze. Będzie im dobrze w towarzystwie m.in. pilei, palm czy monster.

Poisencja we wnętrzach
fot. mat. pras. Stars for Europe
Poinsecja we wnetrzach1
fot. mat. pras. Stars for Europe
Poinsecja Green living
fot. mat. pras. Stars for Europe

Ciepłe jesienne odcienie

Czysta harmonia: połączenie moreli, terakoty i burgundu przywołuje na myśl późne lato. Kolorowe „gwiazdy betlejemskie” są dostępne już w październiku, co oznacza, że stanowią uzupełnienie dla szerokiej gamy całorocznych roślin doniczkowych. Terakota ze względu na kolor i strukturę jest doskonałym wyborem. To klasyk, który tak jak poinsecja, nie wychodzi z mody.

Poinseca w ciepłych kolorach
fot. mat. pras. Stars for Europe
poinsecja ciepłe kolory
fot. mat. pras. Stars for Europe

Delikatne odcienie różowego

Subtelne odcienie różu są dziś wszędzie – w modzie, kosmetyce, a także w wystroju wnętrz. W kosmetyce odcień bladego różu jest bardzo pożądany; wystarczy nałożyć róż na policzki, by w kilka sekund wyglądać świeżo. We wnętrzarstwie róż wybija się na tle stonowanej kolorystki. Gwiazdy betlejemskie w delikatnych, pastelowych odcieniach są dostępne już od października. Ich kolorowe podsadki wyglądają szczególnie interesująco w połączeniu z dodatkami w kolorze żółtej ochry i nadają głębię delikatnym kolorom. Nawet w połączeniu z krzykliwym różem są pełne magii.

ponsecja różowa
fot. mat. pras. Stars for Europe
poinsecja delikatny róż
fot. mat. pras. Stars for Europe
poinsecja dekoracje
fot. mat. pras. Stars for Europe

Naturalny urok stylu country

Życie na wsi jest pełne uroku i ma wiele do zaoferowania. Elementy vintage można odpowiednio dopasować do modnych mebli. Wybór materiału jest bardzo istotny i powinien być jak najbardziej naturalny. W tym nurcie gwiazdy betlejemskie mogą być eksponowane na długo przed adwentem, nadając świeżość dekoracjom. Możliwości są nieograniczone. Można wyeksponować cały rząd doniczek na półce lub wypełnić nimi plecione kosze.

poinsecja styl country
fot. mat. pras. Stars for Europe
poinsecja w stylu country1
fot. mat. pras. Stars for Europe
poinsecja styl country 3
fot. mat. pras. Stars for Europe

Więcej zdjęć i inspiracji, w tym instrukcji samodzielnego przygotowania dekoracji, można znaleźć na stronie www.gwiazda-betlejemska.info

Na podstawie informacji kampanii Stars for Europe

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWymień stare urządzenie Kärcher na nowe
Następny artykułKomunikat sadowniczy PROCAM 21 z 18.11.2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.