Polak na czele organizacji Fleuroselect

Karol Pawlak
Karol Pawlak - fot. mat. pras. Fleuroselect
Międzynarodowa organizacja Fleuroselect, zrzeszająca hodowców roślin ozdobnych (głównie balkonowo-rabatowych) oraz producentów materiałów wyjściowych, od tego roku ma nowego prezesa.

Na to ważne stanowisko został wybrany Karol Pawlak, założyciel i współwłaściciel firmy Vitroflora z Trzęsacza koło Bydgoszczy. Wiceprezesem został Marc Driessen, dyrektor przedsiębiorstwa Beekenkamp Plants Ornamentals.

W czasach globalizacji i ciągłych zmian Karol jest osobą, która może pomóc przejść organizacji Fleuroselect na wyższy poziom. Od sześciu lat zasiada w Radzie Dyrektorów i znakomicie zna wewnętrzną strukturę tego stowarzyszenia. Przedsiębiorczość, znajomość branży, ogromna sieć kontaktów osobistych Karola będą służyły organizacji Fleuroselectstwierdził odchodzący z tego stanowiska Jean-François Ignasse, menadżer ds. sprzedaży w Europie w firmie PanAmerican Seed.

Firma Vitroflora została założona przez Karola Pawlaka w 1977 r. Początkowo jej działalność obejmowała rozmnażanie roślin w laboratoriach in vitro. Dziś jest nowoczesnym, znanym na całym świecie przedsiębiorstwem dostarczającym ogrodnikom materiał wyjściowy do dalszej produkcji roślin ozdobnych – głównie gatunków balkonowo-rabatowych, doniczkowych oraz coraz popularniejszych bylin. Gospodarstwo to dysponuje dobrze wyposażonymi obiektami (tunelami i szklarniami) o łącznej powierzchni 7 ha, przeznaczonymi głównie do aklimatyzacji roślin rozmnożonych metodą kultur tkankowych.

Organizacja Fleuroselect działa w branży roślin ozdobnych od ponad 45 lat. Jej cele to m.in. testowanie nowych roślin balkonowo-rabatowych i doniczkowych, promowanie nagradzanych roślin (laureatów konkursu Złoty Medal i Fleuroselect), ochrona odmian wyhodowanych przez członków tego stowarzyszenia i przyczynianie się do rozwoju branży.

Na podstawie informacji organizacji Fleuroselect i własnych.

Ilona Sprzączka

Related Posts

None found

Poprzedni artykułUzupełnienie: Program Ochrony Roślin Sadowniczych 2019
Następny artykułSpadek cen przemysłu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.