Spadek cen przemysłu

Jabłka przemysłowe
W ciągu ostatnich tygodni z powodu, z jednej strony zastoju na rynkach hurtowych, a z drugiej bardzo niskich cen jabłek na sortowanie, wielu sadowników zdecydowało się sprzedać jabłka gdzie indziej.

Na podwórkach w pod Grójeckich miejscowościach, częstym widokiem były zespoły pojazdów, na które sadownicy wysypywali często zawartość całych komór chłodniczych, także tych z kontrolowaną atmosferą.

U większości pośredników cena dla producenta spadła przeważnie o 5 groszy do poziomu około 28 groszy za kilogram. Możemy to śmiało nazwać z „giełdowego” języka korektą.
Mimo tego, że popyt na koncentrat jabłkowy jest nadal wysoki ze strony zagranicznych odbiorców, zwiększona podaż surowca spowodowała spadek cen skupu jabłek przemysłowych. Oczywiste jest, że przetwórcy wykorzystują moment, aby przy tejże zwiększonej podaży, kupić te same ilości surowca, nieco taniej.

Karol Pajewski

Za: sad24.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPolak na czele organizacji Fleuroselect
Następny artykułZwiązkowcy i pracodawcy apelują o niską stawkę VAT na napoje owocowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.