Rejestracja nowych produktów Rhizopon

Produkty Rhizopon to regulatory wzrostu roślin na bazie kwasu 5-(3-indolilo)masłowego, które są powszechnie stosowane do ukorzeniania sadzonek w produkcji roślin ozdobnych. W ostatnim miesiącu dobiegła końca procedura rejestracyjna dwóch kolejnych preparatów: Rhizopon AA proszek 2% (numer zezwolenia R-28/2018) oraz Chryzotek beige 0,4% (numer zezwolenia R-27/2018).
Tym samym portfolio dostępnych ukorzeniaczy uległo rozszerzeniu i obejmuje obecnie 5 produktów w postaci pudru, o różnym stężeniu substancji aktywnej, a także ukorzeniacz w formie tabletek. Daje to więcej możliwości ukorzeniania sadzonek różnych gatunków roślin. – Rodzaj, gatunek, a nawet odmiana danej rośliny może mieć różne wymagania dotyczące ukorzeniania, dlatego zalecamy kontakt z naszymi doradcami w celu doboru odpowiedniego ukorzeniacza – pisze producent. Zaleca się zawsze przeprowadzenie próby na małej ilości sadzonek w celu określenia ich reakcji na dany preparat.
 
Więcej informacji na temat ukorzeniania na royalbrinkman.pl/rhizopon.
 
Źródło: materiały firmy Royal Brinkman
 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułApel zebrania protestacyjnego Sadowników Regionu Świętokrzyskiego
Następny artykułSpiętrzenie dostaw owoców w Broniszach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.