Śmigiel najpiękniej ukwieconym miastem w Polsce

Śmigiel najpiękniej ukwieconym miastem w Polsce 2019
Źródło: inspirowaninatura.pl
Ósma edycja plebiscytu na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce dobiegła końca. Polskie miasta rywalizowały o to miano od 1 lipca do 26 sierpnia. Mieszkańcy Śmigla od początku niestrudzenie walczyli o podium dla swojej miejscowości i nie oddali prowadzenia już do samego końca ¬– 1160 oddanych głosów to pewne zwycięstwo!

Aby wyłonić i nagrodzić miasta, które najbardziej dbają o zielone akcenty w swoich przestrzeniach, autorzy bloga Inspirowani Naturą przy wsparciu firmy Terra Group już po raz ósmy zorganizowali fotograficzny plebiscyt.

Konkurs przeprowadzony na facebookowym profilu facebook.com/inspirowani/ oraz pod adresem www.inspirowaninatura.pl/plebiscyt2019 po raz kolejny wzbudził ogromne zainteresowanie, a łączna liczba 6427 oddanych przez Internautów głosów najlepiej o tym świadczy.

Od 1 lipca trwał etap zbierania zgłoszeń. Po miesiącu w szrankach stało już 64 miasta z całej Polski. Pośród uczestników znalazły się zarówno metropolie, jak i niewielkie miejscowości – każda z imponującą aranżacją swoich przestrzeni. Z pierwszym dniem sierpnia ruszyło głosowanie, a ostatecznie, po zaciętej walce na podium znalazły się trzy najpiękniej ukwiecone miasta: Śmigiel (1160 głosów), Września (1071 głosów) oraz Grodzisk Mazowiecki (897 głosów).

Na zwycięskie miasta czekają nagrody: do Śmigla trafi wieża kwiatowa H2000. To samo miasto zyska pamiątkową statuetkę, a także stanie się plenerem dla sesji zdjęciowej, której efektem będzie fotografia do kalendarza miejskiego Terra na rok 2020. Września otrzyma donicę miejską Plane Ring Lux, a Grodzisk Mazowiecki: donicę Gianto 120 – wszystkie nagrody trafią do miast jeszcze tej jesieni, w pełni ukwiecone, za sprawą partnerów plebiscytu: firmy Substral oraz szkółki roślin ozdobnych Ulińscy.

Piotr Grel
za: mat. Terra Group

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZdrożał „zestaw barszczowy” ukraińskich warzyw
Następny artykułŚwiatowy Szczyt Ogrodnictwa Ozdobnego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.