Warszawa w kwiatach i zieleni

31 maja z setki sklepów i targowych stoisk na terenie całej Warszawy znikną nieekologiczne foliowe reklamówki, a w ich miejsce pojawi się 30 tysięcy darmowych papierowych toreb. Trzy dni później warszawiaków czeka kolejna ekologiczna niespodzianka - miasto zostanie udekorowane pół tysiącem doniczkowych kwiatów, które każdy będzie mógł adoptować. Wszystko to w ramach zachęcenia mieszkańców stolicy aby przyłączyli się do 34. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”, który wyrósł w tym roku na prawdziwy festiwal natury.
Całe miasto zaproszone zostanie do wspólnego świętowania przełomu wiosny i lata oraz przyrody w nowy i angażujący mieszkańców sposób. W bezprecedensowej akcji weźmie udział ponad 100 sklepów i lokalnych warzywniaków. Ich właściciele zostali  przekonani do przewagi ekologii nad szkodzącymi naturze plastikowymi torbami. Ich klienci po raz pierwszy otrzymają nie tylko ekologiczne produkty, ale i w sumie 30 tysięcy ekologicznych opakowań. 
Z kolei doniczki z kwiatami do adopcji czekać będą na warszawiaków na przystankach autobusowych, w kawiarniach i wielu innych miejscach, tak aby każdy miał szansę rozpoczęcie przygody z własnym ogrodem. Zakupy w papierową torbę „Warszawy w kwiatach i zieleni” spakujemy między innymi w Hali Mirowskiej, Hali Banacha i warzywniakach na Powiślu oraz Saskiej Kępie, kwiaty do adopcji znajdziemy na Placu Zbawiciela, Placu Wilsona czy ulicy Chmielnej.
„Warszawa w kwiatach i zieleni” to konkurs, do którego można zgłosić swój ogród, ogródek, balkon a nawet ukwiecone okno. To także cykl wydarzeń, które pokażą warszawiakom, że zielone i zdrowe miasto może dać wiele szczęścia. Do konkursu przystąpić może każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy osób podejmujące wszelkie zielone inicjatywy. 
Ogrody nagradzane będą w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi. Co roku przyznawana jest Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, którą osobiście wręcza prezydent Warszawy. Nagrody rozda także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy  w sześciu kategoriach. Oceniane będą: balkony, loggie, okna, ogródki przydomowe, budynki i tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej. Dodatkowo przyznany zostanie tytuł „Mister Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku.
Zgłoszenia można przesyłać od 15 maja do 30 czerwca 2017.
 
Więcej informacji na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/warszawawkwiatach.
 
Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy
 
za: um.warszawa.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSejm znowelizował ustawę o ochronie prawnej odmian roślin
Następny artykułProf. Makosz: przymrozki uszkodziły kwiaty drzew pestkowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.