Znamy zwycięzców 34. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”

Podczas uroczystej gali nagrodzono 27 laureatów w 11 kategoriach i przyznano 14 wyróżnień. Przedstawiamy warszawiaków, którzy w tym roku zachwycili nas swoją pomysłowością i zaangażowaniem w tworzenie zielonego miasta.
„Warszawa w kwiatach i zieleni” w tym roku okazała się wielkim sukcesem, mieszkańcy zgłosili nie tylko swoje ogrody i ogródki, ale również ukwiecone okna i parapety, małe ogródki balkonowe, a nawet ogrody społecznościowe tworzone przez ludzi mających na uwadze piękno przyrody Warszawy. Do konkursu przesłano niemal 400 formularzy, wzięli w nim udział ci, którzy zgłaszają się od lat, a także ci, którzy o inicjatywie dowiedzieli się dopiero w tym roku. Młodsze i starsze pokolenia pokazały, że konkurs jest ważny dla wszystkich mieszkańców stolicy, bez względu na wiek i doświadczenie ogrodnicze. 
 
Ogrody nagrodzone w trzech głównych kategoriach
 
Człowiek 
miejsce 1. Barbara Nowakowska 
miejsce 2. Barbara Kochnio 
miejsce 3. Magdalena Wojciechowska 
 
Sąsiedzi
miejsce 1. Spółdzielnia Budowlano–Mieszkaniowa „NOWY ŚWIAT”
miejsce 2. Alina Wojtasik i Elżbieta Brożek
miejsce 3. Anna Miłecka i Barbara Nastaziak
 
Instytucja
miejsce 1. Służewski Dom Kultury
miejsce 2. ex aequo: Zamek Królewski w Warszawie i Wspólnota Mieszkaniowa Żoliborz Artystyczny
miejsce 3.  Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. 
 
W tym roku Nagrodę im. Stefana Starzyńskiego, za wieloletnie kultywowanie tradycji konkursu, wręczono Jagodzie Banach, Monice Jargot–Kędzierskiej i Krystynie Gott. 
 
Nagrody rozdało także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Komisja Zarządu Głównego wyłoniła 16 laureatów, a ponadto przyznała 14 wyróżnień. Członkowie komisji Zarządu Głównego TPW wybrali laureatów w każdej z sześciu kategorii: Balkony, loggie i okna, Ogródki przydomowe, Budynki i tereny ogólnodostępne,  Osiedla mieszkaniowe,  Inne formy zieleni miejskiej oraz Mister Kwiatów. Nagrody dla laureatów, w postaci sprzętu do podlewania i pielęgnacji ogrodów, przyznał partner konkursu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. 
 
W tym roku nagrodę specjalną w kategorii „Najpiękniejszy ogródek przydomowy” wręczył Agnieszce Mikołajczuk magazyn „Mój ogródek”.
 
za: warszawawkwiatach.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułIRG SGH: coraz lepsza koniunktura w rolnictwie
Następny artykułPomoc dla rolników poszkodowanych przez sierpniowe nawałnice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.