Tłumy na Królewskiej Wystawie Róż

Królewska wystawa róż
Źródło: Królewska wystawa róż
Ponad 50 tys. osób odwiedziło wystawę róż ciętych w stolicy. W otoczeniu majestatycznych Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie można było zobaczyć ponad 140 najpiękniejszych odmian tych dostojnych kwiatów.

Ostatnia z wystaw róż ciętych w Warszawie odbyła się w 1999 roku i zorganizowana była przez Polskie Towarzystwo Miłośników Róż. Po dwóch dekadach cięte róże znów można było oglądać podczas Królewskiej Wystawy Róż, która odbyła się w dniach 11-13 maja 2019 w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego.

Kilkadziesiąt tysięcy gości otwartego wydarzenia podziwiało najpiękniejsze róże od hodowców z wielu krajów świata (m.in. Holandii, Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Kenii, Ekwadoru i – rzecz jasna – Polski). Królową pierwszej edycji Królewskiej Wystawy Róż była róża Avalanche+®, odmiana reprezentacyjna i ekskluzywna. Jej eleganckie, pastelowe kolory i dostojna prezencja od lat podkreślają szyk najbardziej luksusowych wydarzeń na świecie – królewskich i celebryckich ślubów, a nawet papieskich błogosławieństw. Avalanche+® zaprezentowano głównie w efektownych aranżacjach florystycznych.

Kompozycje i aranżacje przestrzenne przygotowywało kilkudziesięciu florystów, wśród których znaleźli się adepci Szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej i Zygmunta Sieradzana. W pracach uczestniczył też Piotr Marzec z uczniami florystycznego kierunku Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych. Wspólnym dziełem florystów było zaaranżowanie niemal 20 000 kwiatów dostarczonych przez 18 hodowców. Na gości wydarzenia czekały też atrakcje takie jak stanowisko zapachowe Polskiego Towarzystwa Różanego i Kutna – Miasta Róż, gdzie ekspert zapachowy opisywał woń róż i demonstrował – na wyselekcjonowanych odmianach – jak złożony potrafi być ich niepowtarzalny zapach.

Królewska Wystawa Róż uświetniła równie prestiżowe Otwarcie Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego, które – zniszczone podczas II wojny światowej – zostały udostępnione publiczności po wieloletnich pracach rekonstrukcyjnych. Z okazji inauguracji połączonych wydarzeń odbył się wernisaż, na którym nie zabrakło różanych niespodzianek. Jedną z nich był pokaz polskich Debiutantek, które zaprezentowały różane kreacje inspirowane ośmioma odmianami Avalanche+®. Debiutantki witały także gości bankietu jako ukwiecone Kobiety-Bukiety.

Pomysłodawcą i organizatorem Królewskiej Wystawy Róż była Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce, a jej współorganizatorem Zamek Królewski w Warszawie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Międzynarodowa Organizacja Florystów FLORINT, targi florystyczne Flower Expo Polska, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Polskie Stowarzyszenie Hodowców Róż oraz Polskie Towarzystwo Różane wraz z Kutnem – Miastem Róż. Partnerami strategicznymi wydarzenia byli: marka róż Avalanche+®, firma Bart Kwiaty odpowiedzialna za logistykę dostaw oraz agencja PR SIGMA International (Poland) odpowiedzialna za zorganizowanie i komunikację wydarzenia.

Piotr Grel
za: mat. organizatorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię