10 lat minęło!

fot. Dorota Łabanowska-Bury
W niedzielę, 23 czerwca w Piwoninie odbyły się huczne obchody 10-lecia istnienia grupy, a właściwie organizacji producentów Wilga Fruit. Obecnie do grupy należy 61 udziałowców gospodarujących na łącznej powierzchni około 500 ha na terenie gmin: Sobienie-Jeziory, Karczew i Wiązowna.
Rocznie produkują oni blisko 20 000 ton jabłek deserowych oraz ok. 4 000 ton kapusty pekińskiej. Od 2008 r. do dyspozycji członków grupy pozostaje nowoczesny obiekt, w którym można nie tylko przechowywać owoce w zaawansowanych technologicznie warunkach ULO, lecz także przygotować je do obrotu handlowego przy użyciu najwyższej klasy maszyn.
 
Spotkanie uświetnił swoim wykładem na temat nowoczesnych technologii przechowywania owoców prof. dr hab. Kazimierz Tomala, a przybyli na imprezę goście mogli także dyskutować z licznie przybyłymi do Piwonina wystawcami na temat maszyn i urządzeń, środków ochrony roślin, nawozów oraz innych ważnych produktów związanych z produkcją roślinną. 
 
Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć
 
DŁ- B 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułDziś nawałnice, a jutro ulewy i chłód
Następny artykułW Polsce intensywny deszcz i grad

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.