Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to dwudniowa impreza o charakterze kulturalno-naukowo-handlowym. W tym roku odbywa się ono 20-21 września.
Na wystawach można obejrzeć wyniki prac nad doskonaleniem danych gatunków warzyw oraz roślin sadowniczych i ozdobnych. Zaś na towarzyszących Świętu Targach Ogrodniczo-Rolnych są prezentowane najnowsze kierunki w produkcji ogrodniczej. Natomiast osoby zainteresowane produkcją warzyw, owoców i roślin ozdobnych mogą skorzystać z porad udzielanych przez pracowników naukowych Instytutu. Szczególnie ciekawe atrakcje przygotowano dla najmłodszych.
Stałym elementem Święta jest bogata oferta imprez kulturalnych, a także kiermasz na ulicach miasta, na którym można kupić rośliny ozdobne oraz drzewa i krzewy owocowe.
Tekst i fot. M. Strużyk
Zobacz zdjęcia ze Święta w galerii.















![Zimowe ceny pomidorów, ale czy wszystkich? Niektóre są mniej cenione [13.03.2024] Pomidory](https://www.ogrodinfo.pl/wp-content/uploads/2024/03/Aktualne-ceny-polskich-pomidorow-218x150.jpg)


























