41. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Już po raz 41. w Skierniewicach w miniony weekend można było uczestniczyć w dorocznej imprezie.
Niegdyś był to jedynie kiermasz ogrodniczy, na którym przyjeżdżający z całego kraju kupowali drzewka i krzewy ozdobne i owocowe. Dziś oprócz roślin można na stoiskach znaleźć kosmetyki, regionalną żywność i szereg innych atrakcyjnych przedmiotów użytkowych. Bardzo szeroka jest oferta szkółek oraz gospodarstw sadowniczych. Od kilku sezonów bardzo smacznym elementem skierniewickiego święta jest Festiwal Roślinożercy – dwudniowa strefa animacji kulinarnych połączona z warsztatami zdrowej żywności, gdzie można kosztować dań przygotowanych z owoców i warzyw oraz wszelkie konkursy, m.in. ten na najlepszą szarlotkę.
 
Stałym elementem święta jest także wystawa owoców, warzyw i kwiatów wykonana przez pracowników Instytutu Ogrodnictwa (IO), którą można oglądać pod dachem OSiR. W tej samej hali wyznaczono duże stoisko, na którym pracownicy IO prezentowali prowadzone w jednostce projekty naukowe oraz udzieli porad w zakresie produkcji ogrodniczej.
 
Dodatkową atrakcją przyciągającą odwiedzających jest strefa kulturalna – w tym roku przez dwa dni na scenie przy ratuszu wystąpili m.in. Cleo, Wilki, Kult, Ania Dąbrowska i Mrozu.
 

Tekst i fot. D. Łabanowska-Bury

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWarsztaty cebulowe na Kujawach
Następny artykułIle jabłek wyeksportuje Mołdawia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.