We wtorek w Skierniewicach obchody 65-lecia instytutów ogrodniczych

Jutro (22 listopada) w Skierniewicach odbędą się uroczystości poświęcone 65-leciu działalności instytytów ogrodniczych - czyli obecnego Instytutu Ogrodnictwa oraz jego poprzedników - Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa oraz Instytutu Warzywnictwa.
 
Jubileusz będzie okazją do przypomnienia osiągnięć insytutów oraz ich wpływu na rozwój polskiego ogrodnictwa na przestrzeni tych lat. W programie przewidziano uhonorowanie zasłużonych osób jubileuszowym medalem. 
 
Obecnie Instytut Ogrodnictwa zatrudnia 470 osób, w tym 39 profesorów, 69 adiunktów i 46 asystentów. Jego laboratoria wysposażone są w najnowocześniejszy sprzęt, co pozwala prowadzić badania na najwyższym światowym poziomie.

Warto przypomnieć chociaż część osiągnięć tej jednostki naukowo-badawczej. W instytucie wyhodowano ponad 200 odmian roślin sadowniczych i warzywniczych, które trafiły do produkcji ogrodniczej w Polsce i są cenione przez konsumentów. Opracowano i wdrożonono do praktyki nowoczesne technologie przechowywania m.in. w kontrolowanej atmosferze (KA) i ultraniskiej koncentracji tlenu (ULO), dzięki czemu owoce i warzywa są dostępne na rynku przez cały rok. Naukowcy ze Skierniewic opracowali także kombajny do zbioru owoców miękkich.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułŚwieże kwiaty bez wody
Następny artykuł1,2 mld zł w tym roku wypłaciła rolnikom ARR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.